Zlatý darček ku Dňu matiek určite poteší

Zoradiť podľa
Zobrazuj 24 | 96 produktov na stránku

Mama je len jedna. Ľúbi nás láskou, ktorú nie je možné opísať. Dáva nám všetko aj keď jej to často nevraciame späť. Deň matiek je krásny sviatok, kedy by sme si na tú našu mamu mali nájsť čas a aj keď žiadny darček neočakáva, určite ju poteší. Bez ohľadu na to, či sa jedná o kvietok či o originálny šperk. Ak ste sa rozhodli venovať skutočne hodnotný darček, taký, ktorý s ňou prežije roky, skúste zlato. Kvalitné zlato.

Podľa čoho vybrať zlatý šperk pre mamu

Pi výbere zlatého darčeka si odpovedzte na tieto hlavné otázky: Akú farbu zlata mama preferuje? Aký druh šperku jej v šperkovnici chýba, prípadne, čo najčastejšie obmieňa? Koľko chcem investovať? Odpoveďou na prvú otázku bude, či mamina preferuje biele zlato alebo klasické žlté zlato. Ak nosieva aj jedno aj druhé, máte to jednoduchšie, otázkou sa zaoberať nemusíte. Nechybíte keď vyberiete výrobok zo žltého zlata, ani z bieleho, ani keď v kombinácii bieleho a žltého. Druhá otázka je úzko spätá s treťou. Zamerajte sa na druh šperku podľa vášho rozpočtu. Ak je obmedzený, skúste vybrať zlatý prsteň, bez kamienka alebo so zirkónom, prívesok, náušnice, jemný, elegantný zlatý náramok alebo zlatú retiazku na nohu. Ak plánujete potešiť drahším darčekom, skúste perly, prípadne kombináciu zlata s perlami alebo diamantom.

Šperk podľa maminej osobnosti

Ak ste všímavý a na výbere vhodného darčeka ku Dňu matiek si chcete dať skutočne záležať, zamerajte sa okrem troch základných otázok aj na ďalšie kritériá. Napríklad na štýl obliekania sa a na jej povahové črty. Ak mamina patrí skôr medzi ženy, ktoré z davu nevytŕčajú, majú rady skôr eleganciu ako extravaganciu, vyberajte šperky jemnejšie, menej nápadné. Zlaté retiazky s nenápadnými príveskami, náušnice, ktoré zaujmú skôr vypracovaním než veľkosťou a zlaté prstene s menšími kamienkami a jednoduchšími tvarmi.

Naopak, ak je vaša mamina typ osobnosti, ktorá býva v centre pozornosti, extrovertka s obrovskou žiarou okolo seba, nebojte sa experimentovať a doprajte jej extravagantnejší kúsok šperku. Ideálnym môžu byť perlové prstene s diamantom, hrubšia zlatá retiazka na krk či celý set s viacfarebnými kameňmi.