Biele zlato

Starostlivosť o biele zlato

Možno ste už počuli, že biele zlato samo o sebe neexistuje. Prírodná farba zlata je vždy len žltá. Práve z dôvodu zvýšeného dopytu po striebre, ktoré bolo jeho veľkou konkurenciou, sa začali využívať rôzne zliatiny, aby sa dosiahla rovnaká farba aj pri zlate. Dnes patrí biele zlato medzi najobľúbenejšie kovy v šperkárskom priemysle. Nie je to len jeho farbou, ale najmä životnosťou, ktorá je v porovnaní so striebrom neporovnateľne vyššia. 

 

Ako teda biele zlato vlastne vzniká?

Ide o proces legovania, teda zliatia rýdzeho žltého zlata s obyčajnými kovmi bielej farby. Tie potom pôvodnú žltú farbu zlata v zliatine „prebijú“. Následne sa pridáva zinok a paládium, ktorých vzájomný pomer v zliatine vytvára intenzitu bielej farby. Takýto šperk z „bieleho zlata“ sa nakoniec potrie tenkou vrstvou ródia. Ródium je platinový kov, ktorý má krásnu bielu farbu. Na šperk sa nanáša galvanizáciou, čo je povrchová úprava rovnako ako zlatenie.

Starostlivosť o biele zlato

Z toho vyplýva, že takýto šperk si neudrží svoju farbu večne. Najmä čo sa týka prsteňov, ktoré sa dostávajú do kontaktu s potom a vodou najčastejšie, sa biele ródium „zotiera“ rýchlejšie. Na povrch postupne prerazí pôvodná zlatá farba, čím šperk pôsobí zožltnuto. Je to najmä z dôvodu, že zliatin bieleho zlata používaného k výrobe je viac druhov.

Šperky z bieleho zlata si tak vyžadujú pravidelnejšiu starostlivosť, ktorá spočíva v návšteve zlatníka. Ten na šperk opäť nanesie vrstvu ródia, vďaka ktorej bude vyzerať ako nový. Periodicita potreby natierania ródia sa môže podstatne líšiť pri každom šperku a nositeľovi. Kým jeden zákazník ho potrebuje doplniť už po niekoľkých mesiacoch, iný zase po pár rokoch. Vo všeobecnosti však platí pravidlo, že o všetky šperky sa treba starať pravidelne. Na to, ako ich správne vyčistiť doma si pozrite náš návod.

 

Náušnice z bieleho zlata

 

Náušnice z bieleho zlata

Dámske náušnice a detské náušnice ponúkame z bieleho aj žltého zlata aj striebra, so zirkónmi aj s kryštálmi Swarovski. Detské náušnice zlaté alebo strieborné sú opatrené detskou poistkou. Detské náušnice sú konštruované tak, aby sedeli aj v tom najmenšom ušku. Dámske náušnice z bieleho zlata sú opatrené patentom alebo skrutkou.

Prívesok z bieleho zlata

 

Prívesky z bieleho zlata

Prívesky z bieleho zlata sa veľmi dobre nosia z retiazkami z ružového alebo bieleho zlata. Môžete si vybrať od jemných cez výrazné až po extravagantné kusy. V našej ponuke príveskov nájdete aj široký sortiment Madoniek, medailónov, anjelikov, zvieratiek, srdiečok a aktuálnych moderných vzorov, ktoré budú vhodným darom k rôznym životným príležitostiam.

Retiazka z bieleho zlata

 

Retiazky z bieleho zlata

V našej ponuke sú pomerne hojne zastúpené retiazky a prívesky nielen zo žltého a ružového ale aj bieleho zlata rôznych klasických vzorov ako figaro, pancier, rombo, anker, bismarck, kráľovský vzor, rolo, valis a pod. Tieto retiazky nie sú len povrchovo upravené ródiom ale sú vyrobené celé z bieleho zlata. Retiazka bue vždy darčekom, ktorým nič nepokazíte. Dolaďte k nej vhodný prívesok a máte darčeky na tie najrôznejšie príležitosti!

Obrúčky z bieleho zlata

 

Obrúčky z bieleho zlata

Naše internetové zlatníctvo vrátane showroomov v Bratislave, Poprade a Prahe sa taktiež špecializujú aj na ponuku krásnych obrúčok z bieleho, žltého či kombinovaného zlata. Tieto obrúčky sú dostupné v mnohých štýlových prevedeniach, či už klasických alebo komplikovanejších a najmodernejších vzorov.  Vybrať si môžete zo skladových modelov, alebo Vám Vaše vysnívané obrúčky vyrobíme presne na mieru! Obrúčky nájdete s rôznymi typmi kameňov, vrátane diamantov. Ku každému šperku s diamantom, samozrejme, obdríte certifikát o pravosti kameňa. 

Náhrdelníky z bieleho zlata

 

Náhrdelníky z bieleho zlata

Jednoducho, elegantné náhrdelníky z bieleho zlata sú univerzálnym kúskom do Vašej šperkovnice. V kombinácii s perlami alebo inými drahokamami však tvoria vhodný doplnok k rôznym spoločenským udalostiam. Povoľte uzdu Vašej fantázii a vyberte si náhrdelník z našej výhodnej ponuky, ktorý bude dokonale dopĺňať nie len Váš outfit, ale aj Vašu osobnosť.

Diamanty a biele zlato 

 

Diamanty a biele zlato 

Diamantové šperky a zvlášť prstene s diamantom, sú pokladané za luxusné šperky, ktoré sú často kombinované s drahými kovmi ako je aj napríklad aj biele zlato. Nádherným no zároveň sofistikovaným spojením je práve biele zlato s diamantom. Objavte čaro tohto spojenia, a darujte svojej vyvolenej večnosť.

Náramky z bieleho zlata

 

Náramky z bieleho zlata

Od elegantných jednoduchých náramkov, až po najnovšie módne kúsky aj z bieleho zlata nesmú v našom sortimente chýbať. Určite v ňom nájdete aj kúsky, ktoré budú vhodné na trendové vrstvenie a pritom Vás nádherne doplnia pri každej príležitosti. Vyberte si z ponuky retiazkových, obručových, alebo najnovších z trendy kolekcie Palmyra.

Súpravy z bieleho zlata

 

Súpravy z bieleho zlata

Kategória súpravy je plná setov aj z bieleho zlata, ktoré sú vhodné na či už každodenné, alebo spoločenské nosenie. Náušnice, prstene, prívesky či náhrdelníky nájdete v rôznych setových kombináciách. Medze sa takisto nekladú ani prevedeniu, či už s drahokamami alebo diamantmi, alebo vo verzii so zirkónmi.

Prstene z bieleho zlata

 

 

Prstene z bieleho zlata

Prstene si získali u ľudí svoju popularitu a obľúbenosť už v dávnych časoch. K prsteňu akosi automaticky priraďujeme ženskú ruku, ale už v dobách minulých sa prsteňmi radi zdobili aj muži rôznych vekových kategórii a dokonca aj deti. Pozrite si našu ponuku prsteňov, nie len z bieleho zlata, v ktorej si určite vyberiete ten pravý.