Ako si vybrať retiazku?

Retiazka je jedným z mála darčekov, ktorým nikdy nič nepokazíte. Ak ju navyše skombinujete so správnym príveskom, dokonalé potešenie je na svete. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá retiazka sa Vám hodí najviac, radi vám pri jej výbere poradíme.

1. Dĺžka retiazok je rôzna, no vo všeobecnosti sú kratšie veľkosti (42 mm - 50 mm) určené skôr ženám, a tie dlhšie (od 50 mm vyššie) pánom.

Vyplýva to najmä zo skutočnosti, že ženy svoje retiazky rady dopĺňajú príveskom, ktorý im pekne vynikne v dekolte. Nie je to však pravidlom, a často nás navštevujú dámy, ktoré inklinujú skôr k dlhším retiazkam. V tomto prípade vám iZlato ponúka možnosť predĺženia akejkoľvek (nielen dámskej) retiazky. Náš zlatník vám na retiazku pripojí napájacie očká, prostredníctvom ktorých si budete vedieť regulovať dĺžku.

2. Farba retiazok je prispôsobená aktuálnym trendom, a okrem zlatých retiazok v žltom alebo v bielom zlate, či v romantickom ružovom zlate u nás nájdete taktiež stieborné retiazky. Veľmi obľúbenými sú dvoj, či dokonca troj-kombinácie zlatých retiazok. V tomto prípade však ide skôr o výraznejšie vzory, ktoré nie je potrebné dopĺňať príveskom.

 

 

3. Hrúbka retiazok je rôzna, v našom e-shope a v predajniach si vyberiete od najjemnejších, napríklad vzor Anker, na ktorých dokonale vyniknú diamantové prívesky, až po tie najhrubšie. Kvalita je u nás na prvom mieste, a preto retiazky vyrábame precízne, s veľkým dôrazom na pevnosť a kvalitu retiazky. Práve precíznosť robí z každej zlatej retiazky nadčasový šperk, ktorý vyzerá vynikajúco. Okrem originality máte tiež záruku, že hodnota zlata rastie každý jeden deň.

4. Vzor, alebo typ retiazky závisí len na vašom vkuse. Sú vzory, ktoré sa delia na dámske a pánske, napríklad taký kráľovský vzor je najvyhľadávanejším práve u pánov. Retiazka typu Valis je zase dámskou doménou. Existujú však vzory, ktoré sú určené obe pohlavia, tzv. unisex. Radia sa medzi ne napríklad Figaro, či Pancier. Opäť tu však neplatia žiadne striktné pravidlá, a výber je len na vás.