Ako si vybrať retiazku?

Retiazka je jedným z mála darčekov, ktorým nikdy nič nepokazíte. Ak ju navyše skombinujete so správnym príveskom, dokonalé potešenie je na svete. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorá retiazka sa Vám hodí najviac, radi vám pri jej výbere poradíme. Ideálnou voľbou k diamantovým príveskom je retiazka typu Anker. 

1. Dĺžka retiazok je rôzna, no vo všeobecnosti sú kratšie veľkosti (42 mm - 50 mm) určené skôr ženám, a tie dlhšie (od 50 mm vyššie) pánom.

Vyplýva to najmä zo skutočnosti, že ženy svoje retiazky rady dopĺňajú príveskom, ktorý im pekne vynikne v dekolte. Nie je to však pravidlom, a často nás navštevujú dámy, ktoré inklinujú skôr k dlhším retiazkam. V tomto prípade vám iZlato ponúka možnosť predĺženia akejkoľvek (nielen dámskej) retiazky. Náš zlatník vám na retiazku pripojí napájacie očká, prostredníctvom ktorých si budete vedieť regulovať dĺžku.

2. Farba retiazok je prispôsobená aktuálnym trendom, a okrem zlatých retiazok v žltom alebo v bielom zlate, či v romantickom ružovom zlate u nás nájdete taktiež stieborné retiazky. Veľmi obľúbenými sú dvoj, či dokonca troj-kombinácie zlatých retiazok. V tomto prípade však ide skôr o výraznejšie vzory, ktoré nie je potrebné dopĺňať príveskom.

 

 

3. Hrúbka retiazok je rôzna, v našom e-shope a v predajniach si vyberiete od najjemnejších, napríklad vzor Anker, na ktorých dokonale vyniknú diamantové prívesky, až po tie najhrubšie. Kvalita je u nás na prvom mieste, a preto retiazky vyrábame precízne, s veľkým dôrazom na pevnosť a kvalitu retiazky. Práve precíznosť robí z každej zlatej retiazky nadčasový šperk, ktorý vyzerá vynikajúco. Okrem originality máte tiež záruku, že hodnota zlata rastie každý jeden deň.

4. Vzor, alebo typ retiazky závisí len na vašom vkuse. Sú vzory, ktoré sa delia na dámske a pánske, napríklad taký kráľovský vzor je najvyhľadávanejším práve u pánov. Retiazka typu Valis je zase dámskou doménou. Existujú však vzory, ktoré sú určené obe pohlavia, tzv. unisex. Radia sa medzi ne napríklad Figaro, či Pancier. Najlepšou voľbou k diamantovým príveskom je retiazka typu Anker.   Opäť tu však neplatia žiadne striktné pravidlá, a výber je len na vás.


 

Umiestnenie retiazky podľa dĺžky v mm

 

 

Neviete, ako si zvoliť správnu dĺžku retiazky, neviete si predstaviť, aká je dlhá? Ponúkame Vám pomôcku, podľa ktorej bude pre Vás výber určite jednoduchší.  

Pri výbere dámskej ako aj pánskej retiazky je podstatné správne určenie potrebnej dĺžky. Ovplyvňuje to samozrejme aj to, či je retiazka určená na nosenie samostatne, alebo s príveskom. Podľa toho treba prispôsobiť aj správnu dĺžku, aby prívesok veľmi nezapadol a bol viditeľný (hlavne v letnom období), kedy máme viac možností dať vyniknúť našej ozdobe. V našej ponuke sa nachádzajú aj retiazky, na ktoré nie je potrebné umiestniť prívesok (pr: model z našej kolekcie Lorraine, Purple...). Samozrejme prvotnou a veľmi dôležitou informáciou je hrúbka krku a s ňou spojený aj konečný efekt a umiestnenie šperku.

Umiestnenie retiazky a náhrdelníka podľa dĺžkyFotogaléria