Poradíme Vám s výberom zásnubného prsteňa

Zásnuby patria medzi jednu z najväčších životných udalostí. Ak si neviete pomôcť, pri výbere toho správneho prsteňa vás v tom predsa nenecháme samých :)

1. Dôležitý je štýl

Prvá vec, na ktorú by ste sa mali zamerať pri výbere prsteňa je vkus vašej polovičky. Ak ste sa rozhodli ju prekvapiť, a o prsteni ste sa ešte nikdy predtým nerozprávali, viete ho určiť podľa jej celkového štýlu. To, či preferuje jednoduché, nadčasové, elegantné, alebo extravagantné oblečenie a doplnky o nej veľa napovie. Isté však je, že jednoduchým prsteňom, ktorý má v sebe ukotvený jeden centrálny kameň, nikdy nič nepokazíte. Pokiaľ však viete, že miluje výrazné farby, nebojte sa zaexperimentovať, a o ruku ju požiadajte prsteňom s drahokamami.

 

2. Cena prsteňa

To, aký rozpočet máte na prsteň vyhradený je už len na vás. Avšak vďaka nášmu širokému výberu u nás nájdete aj diamantové prstene za ceny, ktoré sa rovnajú tým zirkónovým. Nakoľko chceme vyhovieť všetkým našim zákazníkom, snažíme sa rozširovať svoje portfólio o prstene všetkých cenových relácií.

Investícia do diamantov je však z dlhodobého hľadiska oveľa výhodnejšia. Samozrejmosťou je taktiež certifikát o pravosti diamantov.

3. Veľkosť prsteňa

Nemusíte si robiť starosti, ak s určitosťou neviete odhadnúť veľkosť prsteňa. Na tú by ste sa mali pri výbere pozerať ako na jednu z posledných vecí. Ak sa vám prsteň páči, a viete, že by ste ním svoju partnerku potešili, jeho veľkosť vám upravíme aj dodatočne. Pri diamantových šperkoch vám iZlato ponúka korekciu zdarma. Ak neviete jej správnu veľkosť prsteňa, skúste sa inšpirovať v tomto článku.

 

4. Najlepšie je včas

Ak ste rozhodnutí, že ju chcete požiadať o ruku, a možno už dokonca tušíte, ako to spravíte, vymedzte si dostatočný čas aj na kúpu prsteňa. Ten by sa mal kupovať v časovom predstihu, spravidla jeden mesiac pred zásnubami. Navštívte nás preto tiež osobne v niektorom našom showroome alebo v predajni, kde si prstienok môžete pozrieť aj naživo.