Poradíme s výberom zásnubného prsteňa

Zásnuby patria medzi jednu z najväčších životných udalostí. Poradíme vám, ako nájsť ten dokonalý zásnubný prsteň pre vás.

1. Dôležitý je štýl

Prvá vec, na ktorú by ste sa mali zamerať pri výbere prsteňa je vkus vašej vyvolenej. Ak ste sa rozhodli ju prekvapiť, a o prsteni ste sa ešte nikdy predtým nerozprávali, viete ho určiť podľa jej celkového štýlu. To, či preferuje jednoduché, nadčasové, elegantné, alebo extravagantné oblečenie a doplnky o nej veľa napovie. Isté však je, že jednoduchým prsteňom, ktorý má v sebe ukotvený jeden centrálny kameň, nikdy nič nepokazíte. Pokiaľ však viete, že miluje výrazné farby, nebojte sa zaexperimentovať a vyberte zásnubný prsteň s drahokamom.

2. Cena prsteňa

To, aký rozpočet máte na prsteň vyhradený je už len na vás. Avšak vďaka nášmu širokému výberu u nás nájdete aj diamantové prstene za ceny, ktoré sa rovnajú tým zirkónovým. Nakoľko chceme vyhovieť všetkým našim zákazníkom, snažíme sa rozširovať svoje portfólio o prstene všetkých cenových relácií.

Investícia do diamantov je však z dlhodobého hľadiska oveľa výhodnejšia. Samozrejmosťou je taktiež certifikát o pravosti diamantov.

3. Veľkosť prsteňa

Nemusíte si robiť starosti, ak s určitosťou neviete odhadnúť veľkosť prsteňa. Na tú by ste sa mali pri výbere pozerať ako na jednu z posledných vecí. Ak sa vám prsteň páči, a viete, že by ste ním svoju partnerku potešili, jeho veľkosť vám upravíme aj dodatočne. Pri diamantových šperkoch vám iZlato ponúka korekciu zdarma. Prečítajte si náš článok Ako zistiť správnu veľkosť prsteňa a zistite viac o metódach správneho merania prsteňa.

Zásnubný prsteň z bieleho zlata

4. Najlepšie je včas

Ak ste rozhodnutí, že ju chcete požiadať o ruku, a možno už dokonca tušíte, ako to spravíte, vymedzte si dostatočný čas aj na kúpu prsteňa. Ten by sa mal kupovať v časovom predstihu, spravidla jeden mesiac pred zásnubami. Navštívte nás preto tiež osobne v niektorom našom showroome alebo v predajni, kde si prstienok môžete pozrieť aj naživo.