Vyberte jednoducho darček pre kohokoľvek

Darček pre ženu
Hodnotné darčeky pre manželky aj manželov
Darček pre muža
Darček pre Vášho priateľa
Čo darovať dieťaťu?
Darček pre matku
Darček pre otca by mal byť praktický
Darček pre výnimočného človeka
Darček pre babku
Darček pre dedka
Darček pre kamarátku
Šperk ako darček pre pár

Vyberte jednoducho darček pre kohokoľvek

 

Poznáte tú situáciu, keď aj napriek tomu, že vašich blízkych poznáte veľmi dobre, pri výbere darčeka pre nich si až tak istý nie ste? Trápite sa pravidelne nad tým, čo sa komu a na akú príležitosť hodí? Alebo naopak, ste pozvaný na oslavu k človeku, o ktorom toho až tak veľa neviete? Nezaradili by ste ho ani do kategórie rodina či dobrý kamarát, skôr „len“ do skupiny známi? Napríklad kolega z práce, nový spolužiak či spoluhráč z futbalu? Mysleli sme aj na to.

 

Bez ohľadu na to, či hľadáte darček pre mamu, otca, dedka, babičku, kamarátku, rodiča, dieťa, snúbenicu, manžela či niekoho úplne iného, môžete sa inšpirovať našimi tipmi.

 

Podľa čoho vyberať darček pre konkrétnu osobu?

 

Myslíme si, že darček, ktorý sa rozhodnete venovať, by mal v prvom rade vystihovať príležitosť, ku ktorej je určený. Rovnako dôležité je zamyslieť sa, či sa daný darček hodí k jeho štýlu, či niečo také už má, či daný druh šperkov nosí a podobne. Nechcete predsa, aby hodnotný darček vo forme šperku ostal na ocot niekde v krabici na dne skrinky.

 

Zlatá retiazka sa totiž hodí pre mamu, sestru, dcéru, manžela aj vnuka, ale ak obdarovaný preferuje žlté zlato, retiazka z bieleho zlata ho asi až tak nepoteší. Ak je mama vyznávačkou jednoduchých, nie príliš výrazných tvarov, extravagantnými náušnicami sa pravdepodobne netrafíte. Ak váš otec nosí kravatu maximálne tak na svadby či pohreby, rozumej raz za pár rokov, na brošňu, ktorú mu darujete, do najbližšej príležitosti asi aj zabudne. Z tohto dôvodu je naša rada jednoznačná. Na kúpu hodnotného darčeka pre blízku osobu sa pripravte v dostatočnom predstihu. Pozorujte vkus a štýl a sondujte, čo by sa jej zišlo.

 

Iná situácia nastáva, ak ste pozvaný na poslednú chvíľu a na oslavu k človeku, ktorého ste ešte nemali možnosť bližšie spoznať. V tom prípade by sme odporúčali darček z kategórie všeobecných. To sú darčeky, ktorými nič nepokazíte. Sú neutrálne, no stále hodnotné. Rýchlo dokážete zistiť aspoň či nosí napríklad retiazku alebo náramok, či obľubuje prívesky alebo či nosí košele s manžetovými gombíkmi.

 

Ak by ste sa predsa nevedeli rozhodnúť, kontaktujte nášho špecialistu, ktorý vám s radosťou poradí.