Ako vybrať správnu dĺžku náramku?

 

 

Náramok so zapínaním

 

 

Správnu dĺžku určíme pomocou krajčírskeho metru. Zápästie odmeriame na mieste, kde je najširšie. Náramok nemôže by príliš tesný, pretože pri nosení by mohol zanechávať odtlačky na koži a pri napnutí ruky by sa mohol roztrhnúť, zároveň ale nesmie byť ani príliš voľný. V takom prípade by sa mohol o niečo zachytiť a následne roztrhúť. Volíme teda náramok o 1-2 cm dlhší, ako je obvod našej ruky. Zvyčajne pre štíhlejšiu ženskú ruku volíme náramky s dĺžkou 17-18 cm. Pre silnejšiu 19-21 cm. Pánske náramky majú zvyčajne dĺžku od 20 do 23 cm. Väčšina našich náramkov má aj predlžovacie nastavenia (očká), vďaka čomu pokrývajú celé rozpätie najčastejších šírok zápästia. 

 

 Ako vybrať správnu dĺžku náramku?

 

Obručový náramok bez uzatvárania (kruhové obručové)

 

 

Pre správne určenie veľkosti držte prsty natiahnuté, ako keby ste si išli dať rukavice, merajte okolo najširšej časti ruky – v oblasti okolo kĺbov. Veľkosť, ktorú ste namerali vydeľte hodnotou 3,14 a dostanete priemer optimálneho náramku, ktorý Vám bude sedieť, prípadne môžete pridať 1 cm, ak ho chcete ľahšie navliecť na ruku.

 

Náramok na gumičke

 

Podobne ako obručový náramok meriame veľkosť okolo kĺbov, centimetre ktoré ste namerali sedia presne pre tento typ náramku a netreba pridávať ďalšie.

 

Výber správnej dĺžky náramku