Darček k 80. narodeninám pre vašich blízkych

Zoradiť podľa
Zobrazuj 24 | 96 produktov na stránku

Darček k 80. narodeninám pre vašich blízkych

Vaša babka, dedko, rodič či niekto iný blízky oslavuje 80. narodeniny a vy rozmýšľate aký darček mu zadovážiť? K takémuto výnimočnému číslu sa hodí aj výnimočný darček v podobe kvalitného šperku. Inšpirujte sa našim darčekovým poradcom a potešte vášho oslávenca.

 

U dámy zabodujete s osobným darčekom

Povedzme si úprimne, v tomto veku si ľudia zvyknú uvedomovať skutočné životné hodnoty a viacej sa sústredia na rodinu ako na seba samých. Pre seba si nezvyknú dopriať nejaký prepych, ale energiu, čas a peniaze venujú skôr svojim blízkym. Aj oni majú priania a nesplnené túžby, odkladajú ich však bokom, prípadne od nich úplne upustia.

 

Hlavnou otázkou pri voľbe darčeka pre vašu oslávenkyňu je, či svoje šperky zvykne meniť a prispôsobovať ich nosenie konkrétnym príležitostiam. Čím je človek starší, tým viac totiž platí to staré známe, že zvyk je železná košeľa. Niektoré dámy sú už natoľko zvyknuté na svoj zlatý prsteň, náušnice či retiazku, že ich kvôli tomu zvyku neobmieňajú. Ak aj vaša dáma nie je zástancom zmien a svoje šperky nemenila už dlhú dobu, môže to znamenať, že pre ňu majú veľkú emočnú hodnotu. To však neznamená, že máte na nový šperk ako darček k jej 80-tym narodeninám zabudnúť. Ak je úzko spojená napríklad s prsteňom, môžete jej kúpiť náušnice, alebo dokonca menší prstienok, ktorý by sa k tomu pôvodnému hodil. V prípade, že je to retiazka, bez ktorej si vašu matku, starú mamu či príbuznú neviete predstaviť, môžete jej k nej darovať zlatý prívesok v tvare medailónu, kde si bude môcť vložiť napríklad fotografiu svojej milovanej rodiny.

 

Pre tú dámu, ktorá, naopak, zvykne šperky meniť podľa príležitosti, môžete zvoliť zlatý set šperkov s drahokamami, perlový set, alebo prsteň s jej obľúbeným kameňom.

 

Pán ocení najmä praktickosť

Darček pre pána by mal byť taktiež hodný tohto okrúhleho jubilea. Keďže páni zvyknú preferovať praktické veci, vhodným darčekom pre neho by mohli byť hodinky, manžetové gombíky či zlatá spona na peniaze s jeho iniciálami.