Čo darovať dieťaťu?

Zoradiť podľa
Zobrazuj 24 | 96 produktov na stránku

Čo darovať dieťaťu?

Jednoznačná odpoveď na túto otázku neexistuje, ale veríme, že sa k perfektnému darčeku veľmi ľahko a rýchlo dostanete. Prinášame vám rady, na čo sa pri výbere darčeka pre dieťa zamerať, ale aj tipy na darčeky v podobe šperkov a doplnkov z kvalitného zlata, z ktorých si môžete bez problémov vybrať. Venujete tak hodnotný darček, ktorý dieťatko bude môcť mať navždy a ktorý mu bude pripomínať dôležité udalosti v jeho živote.

Nie je dieťa ako dieťa

Toto sú prvé, dôležité a zároveň aj najľahšie zodpovedateľné otázky. Koľko má dieťa, pre ktoré hľadáte darček, rokov a akého je pohlavia. Nie je jedno, či hľadáte darček pre malinké bábätko alebo pre 12 ročného chlapca. Pri výbere darčekov pre bábätká je dôležité zvoliť šperk, ktorý bude praktický a dizajnovo vhodný ich veku. Pre malinké dievčatká sa tak zvyknú kupovať zlaté náušničky v bielom alebo žltom prevedení, s kamienkami, ktoré šperk ozdobia a na maličkých uškách budú pôsobiť hravo. Pre chlapčekov v najmenšom veku sa zvyknú kupovať zlaté náramky a náhrdelníky, ktoré síce nemusia byť pre bábätko úplne praktické, ale sa berú skôr ako investícia a niečo hodnotné, čo bábätku môže zostať navždy.

 

Pri starších deťoch je ten výber o čosi väčší, keďže deti vo vyššom veku dokážu prejaviť svoj vkus, šperky nosia častejšie a vedia si na nich dávať pozor. Pre chlapcov v takomto veku sa okrem náramkov a náhrdelníkov hodia aj hodinky, zlatý prívesok, prípadne ako darček do budúcna aj manžetové gombíky. A pri dievčatách sa pri trošku vyššom veku otvára kopec možností na darčeky, ktoré ich očaria. Okrem zlatých náušníc môžete vybrať aj krásne náramky, náhrdelníky, prívesky, prstene či nejaké doplnky.

Významná príležitosť či každodenný darček?

Samozrejme, že pri výbere darčeka je dôležitá aj príležitosť, ku ktorej darček kupujete. Od nej väčšinou závisí aj váš rozpočet. Pri významnejších udalostiach ako sú krstiny, prvé sväté prijímanie, ukončenie základnej či strednej školy sa zvyknú kupovať hodnotnejšie a nevšedné darčeky. V závislosti od vášho rozpočtu si jednoducho vyberiete niečo z našich tipov.

 

Pri udalostiach ako sú narodeniny či výborné vysvedčenie, môžete zvoliť prívesok na retiazku s písmenom, na ktoré začína meno dieťaťa alebo ktorý znázorňuje nejaký jeho koníček.