Pomoc pri výbere náušníc

 

Vnútorná výška náušníc 

Ako zistiť, či budú náušnice pohodlné?

Zmerajte si dĺžku medzi prepichnutou dierkou a koncom lalôčika ucha. Porovnajte si to s parametrom vnútornej výšky náušnice (nájdete ho v popise všetkých náušníc u nás) a zistite, či budú pre Vás tieto náušnice komfortné. Pri niektorých modeloch a typoch zapínania záleží, či máte dierku v uchu vyššie, alebo nižšie.

Vnútorná výška náušníc

 

Príklad:
Ak je dĺžka miesta medzi dierkou a koncom ušného laloka napr. 6 mm a vnútorná výška náušníc je 7 mm a viac, náušnice budú pre vás s veľkou pravdepodobnosťou pohodlné.

Vnútorná výška náušníc


Náušnice podľa typu tváre

Pri výbere náušníc by ste sa mali rozhodovať podľa typu vašej tváre. Nie je jedno, či máte oválnu, okrúhlu, štvorcovú, obdĺžnikovú alebo diamantovú tvár, alebo tvár v tvare trojuholníka, či srdca. Každému typu tváre sa hodia špecifické tvary náušníc, ktoré pomôžu vyzdvihnúť krásu jednotlivých kontúr.

Oválna tvár

 

Oválna tvár

Považuje sa za ideálny typ tváre. Je charakteristická symetriou a jemnými kontúrami. Šírka tváre nie je väčšia ako jej dĺžka a brada sa v dolnej časti zužuje.

Ak máte tento typ tváre, môžete nosiť ktorýkoľvek tvar náušníc. Vašu tvár najviac vyzdvihnú oválne a kruhové náušnice, ale aj perlové a napichovacie náušnice, či menšie kvapky. Nemusíte sa báť ani výrazných visiacich náušníc, alebo rôznych geometrických tvarov.

Vyhýbajte sa však zbytočne dlhým náušniciam, ktoré by vašu tvár opticky predĺžili.

Okrúhla tvár

Okrúhla tvár

Výraznejšie lícne kosti a žiarivé oči sú typickým znakom okrúhlej tváre. Vhodné náušnice by mali tvoriť kontrast so zaoblenými líniami tváre. Úzke, podlhovasté, retiazkové náušnice sú najlepšou voľbou. Tvár opticky predĺžia a zúžia.

Nič nepokazia ani krátke visiace náušnice s krištáľom, drahokamom, perlou alebo geometrickým tvarom.
Ak máte tento typ tváre, vyhýbajte sa náušniciam v tvare kruhu ako aj obyčajným napichovačkám v tvare guľky či bodky.

Štvorcová tvár

Štvorcová tvár

Tento typ tváre má ostré hrany a je viditeľný vďaka tomu, že čelusť tvorí so spánkovou oblasťou takmer 90 stupňový uhol. Zaoblené náušnice zjemnia ostré línie tohto typu tváre. Ideálne sú kruhové a oválne visiace náušnice.

Naopak, nie úplne šťastnou voľbou sú geometrické tvary, alebo príliš veľké okrúhle náušnice, ktoré by mohli vytvoriť dojem ešte širšej tváre.
Kvapky, alebo stredne veľké kruhové náušnice s drahokamom sú tiež bezpečnou voľbou.

Obdĺžniková tvár

Obdĺžniková tvár

Obdĺžnikový typ je veľmi podobný štvorcovému. Dĺžka presahuje šírku, brada má ostrejšie kontúry a čelo je v jednej rovine s lícnymi kosťami. Ak máte dlhú a úzku tvár, stredne veľké až veľké náušnice sú pre vás ideálnym riešením. Opticky vám rozšíria línie a pridajú mierne zaoblenie.

Vhodné sú kruhové a oválne tvary, ale aj napichovacie náušnice v tvare guľky či bodky.
Mali by ste sa vzdať visiacich tenkých a retiazkových náušníc, ktoré vašu tvár ešte viac predĺžia.

Diamantová tvár

Diamantová tvár

Tvár v tvare diamantu je najširšia v oblasti lícnych kostí, pričom brada a čelo majú približne rovnakú šírku. Tomuto typu sa hodia masívne náušnice, ktoré sú v dolnej časti rozšírené. Pomôžu zaobliť ostré hrany líc, vďaka čomu docielia celkovú súmernosť tváre. Dobrou voľbou sú aj širšie napichovacie a kratšie visiace náušnice.

Ak ste tento typ, vyhýbajte sa dlhým a tenkým náušniciam a tak isto aj náušniciam s rovnakým tvarom ako má vaša tvár.

Trojuholníková tvár

Trojuholníková tvár

Podobá sa na diamantovú tvár s tým rozdielom, že čelo nie je natoľko výrazné. V spánkovej oblasti je tvár najširšia a smerom dole sa zužuje. Brada je špicatá.

Pokiaľ vaše črty tváre zodpovedajú trojuholníkovému typu, hľadajte visiace náušnice, ktoré sú v dolnej časti rozšírené. Zjemnia ostré línie brady a pomôžu vám docieliť súmernosť. Nevhodné sú náušnice v tvare trojuholníka alebo srdca.

Srdcová tvár

Srdcová tvár

Úzka čelusť s hranatými kontúrami, široké čelo, oblejšie lícne kosti a zúžená brada sú znakmi srdcovej tváre. Pre tento typ sú najlepšou voľbou oválne náušnice, ktoré zjemnia čelusť. Nemali by však siahať pod lícne kosti. Vhodné sú aj kruhové náušnice a lustrové visiace náušnice v tvare diamantu, ktoré pridajú zaujímavý kontrast.

V prípade, že ste majiteľkou srdcovej tváre, zabudnite na náušnice v tvare srdca a obráteného trojuholníka. Opticky by vám pridali kilá. Asymetriu by mohli spôsobiť aj veľmi malé a jemné náušnice, ale aj veľké okrúhle napichovačky, ktoré by vám zvýraznili šírku čela.

Okrem typu tváre je pri výbere náušníc doležitá aj výška krku a farba pleti. Krátkemu krku nesvedčia visiace náušnice, ktoré siahajú až pod bradu a dlhý krk zvýraznia dlhé náušnice. Ak máte svetlejšiu pleť a vlasy, siahnite po svetlejších náušniciach a pokiaľ ste majiteľkou tmavšej pleti, zvoľte tmavšie šperky. Perlové náušnice sú univerzálne a hodia sa obidvom typom pleti.


Ako si vybrať správne náušnice?

Mnohým ženám sa rozžiari tvár ak zazrú vo výklade, alebo internetovom obchode náušnice rôzneho typu a veľkostí. Každú dámu zaujmú iné typy náušníc. Veľa žien si ich vyberá vzhľadom k ich strihu vlasov a veľkosti tváre. Každá žena je charakteristická niečím iným. Niektorým sa páčia jednoduché šperky, iné preferujú extravagantné.

iZlato forever šperky


Náušnice - krúžky

Sú charakteristické tým, že sú malé a majú tvar kruhu. Ich veľkou výhodou je, že ak ich žena vlastní, nijak ju nezaťažujú a môže ich mať na ušiach aj celý deň. Keďže sú veľmi malé hodia sa k rôznym outfitom, pretože na seba neupozorňujú, naopak každý outfit dokonalo doladia. Upútať môžu svojou nenápadnou veľkosťou, ale aj prevedením. Tieto náušnice sa od veľkých kruhových náušníc líšia hlavne veľkosťou. Neodporúčajú sa nosiť aj v noci. Zbytočné ich tým môžete zaťažiť a zničiť. U nás si môžete vybrať náušnice z bieleho, žltého, ružového, alebo kombinovaného zlata.
V mnohých nájdete aj diamanty, drahokamy alebo zirkóny, ktoré ich veľmi pekne obzvláštnia a dodajú budúcej majiteľke pôvab a vznešenosť.

Náušnice krúžky - objímky


Napichovacie náušnice

Tieto náušnice by mala mať každá žena vo svojej šperkovnici, pretože patria k univerzálnym a pohodlným šperkom, ktoré nepokazia žiaden outfit. V ponuke máme klasické celozlaté, so zirkónmi, s diamantmi alebo s drahokamami, čo zvyšuje ich hodnotu. Sú charakteristické tým, že sa zapichnú do ušnej dierky a následne sa zaistia puzetou, aby pri chôdzi nevypadli.

Náušnice – napichovačky


Náušnice - kruhy

 

Tieto náušnice patria k obľúbeným typom mnohých žien. Kruhy sú veľmi vyhľadávaným typom náušníc. V ponuke máme či už klasické kruhy, točené, vlnité, gravírované, dvojité alebo trojité, jednofarebné alebo kombinované, podlhovasté, flexi, veľké, malé. Ak tužíte po povšimnutí, odporúčame vyhľadať typ s drahými kameňmi, ktoré zvýšia kvalitu náušníc. Ženy tužia byť krásne a preto vyhľadávajú aj náušnice, v ktorých vynikne ich povaha a osobnosť. Ak ich nájdete aj v retro štýle nezľaknite sa. Kruhy sa hodia sa každej dáme, ale ak ich chcete darovať, nie je na škodu poznať, alebo sa poradiť s niekým kto pozná celkový štýl a povahu osoby, ktorej darujete tento výnimočný skvost

Náušnice kruhy


 


Kratšie visiace náušnice

 

Tento typ pôsobí na žene veľmi pôvabne, elegantne a žensky. Visiace náušnice sa vyznačujú tým, že počas chôdze upútavajú na seba pozornosť, hojdajú sa. To upúta okolie a upozorní na ich krásu. Nejedno zvedavé očko si ich všimne v plnej kráse. Sú vhodné pre ženy, ktoré rady očarujú okolie a upozorňujú na seba.

Visiace kvapky a visiace krátke náušnice


Dlhé visiace náušnice

 

Tento typ náušníc pôsobí často extravagantne a upútava svojou dĺžkou. Odporúčame ich skôr ženám, ktoré majú rady extravaganciu. Ak by ste ich darovali dáme, ktorá je jemná a jednoduchá, nemala by veľa príležitostí ich vynosiť. Dôležitým činiteľom je aj tvar náušníc. Každá žena má inú tvár a iný strih vlasov, preto je dobré vedieť, ktoré sa jej hodia v záležitosti k týmto faktorom najviac. Ich nosenie sa odporúča hlavne v lete k šatám, ktoré odhaľujú dekolt, alebo k jednoduchým plesovým šatám bez ramienok. Ak sa správne doladí účes, excelentne vynikne ich krása. Pred spaním je potrebné náušnice odložiť, aby nedošlo k poškodeniu, zdeformovaniu.

Dlhé visiace náušnice


Zapínanie náušníc

Puzeta

Tento spôsob zapínania sa využíva hlavne pri malých náušniciach. Môžu sa využiť viaceré možnosti no najčastejšie a najpreferovanejšie zapínanie je v tvare motýlika. Ešte sa zriedka môžete stretnúť s puzetou, ktorá je disková. Nasadzujú sa veľmi ľahko a rýchlo, preto patria k veľmi obľúbeným typom zapínania.

Náušnice so zapínaním na puzetu


Klasický dámsky patent

Tento spôsob zapínania pozná každá žena, ktorá náušnice nosí pravidelne. Ženy sú rady, pretože sú náušnice zapnuté rýchle a bezpečne. Takýto spôsob vyhľadávajú ženy na rôzne udalosti, pretože sa nemusia báť, že náušnicu stratia. Ak plánujete kúpiť náušnice ako darček a neviete aké zapínanie zvoliť, tak dámsky patent je klasika, ktorou nič nepokazíte.

Klasický dámsky patent

Balónik (šrobovacie)

Takýto typ zapínania v tvare balónika odporúčajú výrobcovia hlavne pre deti. Je to z dôvodu, že je pevné a hlavne bezpečné pre Vaše najmenšie ratolesti. Mamička môže svojmu dieťatku pokojne a nerušene nasadiť náušnicu s týmto zapínaním. Spôsob spočíva v tom, že sa našrobuje matička - balónik. Šrobovacie zapínanie je často používané aj pri malých diamantových náušniciach, nemusíte sa obávať straty náušnice, zapínanie “nepovolí”.

Náušnice so zapínaním na balónik


Afroháčik

Afroháčik patrí medzi rýchle a bezpečne zapínanie. Je prispôsobený hlavne tak, aby vám ušný lalok veľmi nezaťažovali. Tento typ náušníc a zapínania taktiež nepatrí do postele, nakoľko by sa mohli náušnice príliš rýchlo zlomiť, alebo inak poškodiť. Tento spôsob zapínania bol uprednostňovaný v minulosti len v bižutérii. Nakoľko bol veľmi obľúbený, začal sa používať aj na zlatých šperkoch. Momentálne je veľmi vyhľadávaným typom zapínania.

Afroháčik


Ruský alebo anglický patent

Tento typ bezpečného zapínania nie je takmer vôbec vidieť, pretože je ukryté za ušným lalôčikom. Náušnice sa v takomto prevedení hodia skôr k dámam, ktoré preferujú elegantný štýl. Taktiež odporúčame, aby sa pred spaním skladali, aby nedošlo k poškodeniam.

Ruský patent / anglické

 


 

Detská brizúra

Aj naše najmenšie parádnice sa chcú podobať svojim mamičkám. Dôležité je v ich veku bezpečné zapínanie, aby sa neporanili. Existuje aj možnosť vyrobiť zámky, aby sa náušnica počas pohybu neroztvorila. Spôsob tohto zapínania spočíva v malom háčiku, ktorý sa zasunie do očka.

Detská brizúra


Klenotnícka klipsa

Tak, ako aj iné spôsoby, aj tento je pri zapínaní náušníc obľúbený. Pripomína staršiu dobu kde sa takýto spôsob zapínania preferoval asi najčastejšie. Je používaný najčastejšie pri náušniciach, ktoré sú ťažšie, alebo väčšie.

Klenotnícka klipsa