Vyberte najkrajší darček k 50. narodeninám

Zoradiť podľa
Zobrazuj 24 | 96 produktov na stránku

Vyberte najkrajší darček k 50. narodeninám

Krásne jubileum. Pri príležitosti 50. narodenín je skutočne čo oslavovať. Človek má kus života plného spomienok za sebou a mnoho ďalších nových zážitkov ho ešte čaká. Nejeden človek toto jubileum berie ako štádium, kedy sa snaží prehodnotiť, čo chce v ďalších rokoch zmeniť a akým smerom sa chce uberať. A samozrejme, chce osláviť všetko, čo zatiaľ dosiahol. Vyjadrite aj vy svoju úctu vášmu oslávencovi a darujte mu priliehavý darček v podobe šperku. Prinášame vám tie najkrajšie tipy na darčeky pre dámy aj pánov.

 

Darček k päťdesiatke pre dámu

Ak rozmýšľate, či je šperk vhodný ako darček pre ženu k 50. narodeninám, odpoveď je jednoznačná. Šperk poteší slečnu či dámu pri každej príležitosti, avšak 50-ka je predsa len niečo viac. A taká udalosť si zaslúži aj špeciálny darček. Ženy majú v tomto veku už jasne vyhranený štýl, vedia, čo chcú a vedia, čo sa im páči. Máloktorá z nich skúša nové, nepoznané a máloktorá nevie, čo znamená vkus. A na to by ste pri výbere darčeka žene, čerstvej 50-ničke, mali myslieť.

Samozrejme, hodnota darčeka, ktorú ste ochotní minúť, závisí od toho, aká blízka vám oslávenkyňa je. Ak je ňou mama, manželka či svokra, načrite do peňaženky trochu hlbšie, určite na hornú hranicu vášho predpokladaného rozpočtu. Tieto dámy si to bez pochýb zaslúžia.

Snáď ani neexistuje lepšia príležitosť na kúpu perál, ako práve teraz. Šperk s pravými perlami je nevšedný, hodnotný, výnimočný. Náhrdelníky z bielych či ružových perál sú skutočným skvostom, ktorý nádherne vynikne na dekolte každej dámy. Popularitu získavajú tiež zlaté prstene s perlami a medzi klasiku overenú rokmi môžeme zaradiť perlové náušnice.

Ak cítite, že perly nie sú práve to, čo hľadáte, nevadí, akýkoľvek kvalitný šperk sa na túto príležitosť hodí. V tomto prípade však 100%-ne platí, že menej je niekedy viac. Ak máte obmedzený rozpočet, kúpte radšej menší šperk, ale dajte si záležať na kvalite a elegancii. Zlatý náramok s vygravírovanou udalosťou či náušnice z bieleho alebo žltého zlata určite zabodujú.

 

50. narodeniny si páni zapamätajú aj vďaka šperkom

Trafiť štýl u mužov päťdesiatnikov nie je skutočne žiadna veda. Páni v tomto veku pramálo experimentujú, ozdoby na svojom tele striedajú len príležitostne a o šperkoch to platí rovnako. Jediné, čo pred kúpou darčeka musíte urobiť, je ho trochu pozorovať, prípadne sa poradiť s jeho najbližšími. Samozrejme, ak tým najbližším nie ste vy sama. Ak oslávenec nosí zlaté šperky, nič nepokazíte, ak mu nejaký vyberiete aj vy. Ale pozor, ak zistíte, že má retiazku, ktorú nosí stále, kúpou riskujete, že tú vašu nosiť nebude. Naopak, ak retiazku nosil, ale ju stratil alebo znehodnotil, máte vyhraté. Nová kvalitná zlatá retiazka sa mu určite hodí.

To isté platí o zlatom náramku. Ak už má, vyberte radšej niečo iné. Alebo vyberte náramok, ktorý nie je na bežné nosenie. Taký, ktorý si vezme len na špeciálnu príležitosť. Napríklad kombinovaný náramok z bieleho a žltého zlata. Ľahko k tomu doladí aj hodinky či manžetové gombíky, ktoré sú, mimochodom, taktiež veľmi obľúbeným darčekom k 50. narodeninám.