Ako si vybrať obrúčky

Vieme, že výber obrúčok pri tejto životnej udalosti môže byť veľmi náročný, nenechajte preto nič na náhodu, a obrúčky si vyberajte v dostatočnom predstihu, minimálne 2-3 mesiace pred svadbou. Pozývame Vás taktiež do našich kamenných predajní v Bratislave, Poprade a Košiciach, kde Vás radi usmerníme a poradíme Vám pri ich výbere.

Veď obrúčky sú jediným šperkom, ktorý Vás bude sprevádzať celým vašim životom :)

 

5 vecí, ktoré rozhodujú pri výbere svadobných obrúčok
 

1.
FARBA SVADOBNÝCH OBRÚČOK

 

Nevesty sa často rozhodujú podľa farby zásnubného prsteňa alebo podľa farby šperkov, ktoré nosia.
 

Žlté zlato je klasické a najviac obľúbené.

Svadobné obrúčky

Ružové zlato je decentné a romantické.

Svadobné obrúčky

Biele zlato je kontrastné a čoraz viac populárne.

Svadobné obrúčky


 2.
POVRCHOVÁ ÚPRAVA A PROFIL

 

Ponúkame rôznu škálu povrchov v podobe pieskovania, matovania, či leštenia. Veľmi populárne sú aj ich kombinácie, vďaka ktorým sa stanú vaše obrúčky originálnymi.
Pri leštených obrúčkach, ktoré sú veľmi obľúbené, netreba zabúdať na to, že sa časom nosením poškriabu.
 

Lesklé svadobné obrúčky.Svadobné obrúčky

Matované svadobé obrúčky.Svadobné obrúčky

Matované a lesklé svadobné obrúčky.Svadobné obrúčky

 

Ďalšou dôležitou vlastnosťou, ktorá súvisí s výberom obrúčok je ich vzhľad. Okrem estetickej stránky je dôležitý tiež komfort pri nosení. Je preto len na vašom zvážení, ktorý zo siedmich profilov si u nás vyberiete.
 

 

Svadobné obrúčky

 


3.
KAMIENKY VO SVADOBNÝCH OBRÚČKACH

 

Nieje kamienok ako kamienok. Zirkóny sú krásne na novej obrúčke ale časom sa nosením ošúchajú a zmatnejú. Diamant je najtvrdší prvok na svete a ten dokáže poškriabať len diamant. 
Ak zvažujete kamienky po celom obvode obrúčky, treba myslieť na to, že rokmi sa Vaša veľkosť prsta môže zmeniť a dodatočná úprava veľkosti nebude možná.
 

 

Svadobné obrúčky s diamantmi.

Svadobné obrúčky

Svadobé obrúčky so zirkónmi.

Svadobné obrúčky

 


 4.
ŠÍRKA SVADOBNÝCH OBRÚČOK

 

Pokiaľ sa Vám páči viacero druhov obrúčok, a neviete sa rozhodnúť, vo všeobecnosti platí, že čím sú prsty dlhšie, tým viac na nich vynikne hrubšia obrúčka. Naopak, krátke prsty pekne zvýraznia tenšie profily obrúčok. Záleží aj od typu obrúčky, ale taktiež na veľkosti obrúčky. Čím je väčšie číslo, tým lepšie vyzerá širšia obrúčka.

Napríklad u pánov ak je veľkosť obrúčky 59 odporúčame šírku 4 mm, ale ak je veľkosť obrúčky 65 odporúčame už šírku 5 mm.
Pri dámskej veľkosti 48 odporúčame šírku 3 mm ale pri veľkosti 55 už šírku 4 mm
 

 

Svadobné obrúčky so šírkou 3 mm.

Svadobné obrúčky

Svadobné obrúčky so šírkou 5 mm.

Svadobné obrúčky

 


 5.
VEĽKOSŤ SVADOBNÝCH OBRÚČOK

 

Predtým, ako sa rozhodnete pre kúpu svadobných obrúčok je potrebné si svoju veľkosť poriadne overiť. Na našich kamenných predajniach v Bratislave, Poprade a Košiciach Vám veľmi radi pomôžeme s výberom obrúčok a taktiež zmerame Vašu veľkosť prsteňa.

Ak nemáte možnosť nás navštíviť, môžete si vyžiadať merací prúžok zdarma a odmerať si veľkosť prsteňa v pohodlí domova. Ďalšie možnosti, ako zmerať veľkosť prsteňa, nájdete TU.