Zásnuby, podmienky a ako prebiehajú

Každá žena už od mala sníva o tom, ako ju jej vysnívaný princ požiada o ruku. Už ako malé si skúšajú detské prstene a aj pre nedostatok vedomostí prečo ho ich matka na ruke nosí sa parádia pred zrkadlom a predstavujú si, kedy budú také veľké ako ich mama, stará mama a budú mať taký prsteň ako ony. Ženy sú veľmi pedantné a rady si potrpia na detailoch, pre nich to nie je len kus veci, ale nezabudnuteľný okamih o ktorom sa budú pýšiť kamarátkam, susedkám, súrodencom, rodine, a celkovo okoliu.

Zásnubný deň, zásnubný prsteň

Aké má stanovené podmienky zásnubný deň.

Zásnubný deň nemá žiadny zákonník, ktorý je presne určený a dodržaný. Necháva ľuďom vyjadriť svoje city na základe svojej lásky a kreativity. Nemá určený ani presný deň, kedy sa má dodržiavať, niekedy to býva rok pred svadbou, niekedy pár mesiacov, ale stále značí rovnaký účel a význam.

Mýlite sa ak si myslíte, že Vašej partnerke na tomto dni nezáleží, ba dokonca záleží priveľmi. Každá už ako malé dievčatko sníva o tomto dni, keď sen chce premeniť na realitu a vysnívanú rozprávku rozprávať v skutočnosti bez toho, aby si musela tento deň pred okolím vymýšľať.

Najvhodnejší čas je plánovať si zásnuby pred Vianocami, alebo sviatkom zaľúbených Valentínom. Kto dokáže odolať tak krásnej atmosfére, ako keď sviečky naokolo krásne horia, kľačúci muž drží zásnubný prsteň a vonku poletujú snehové vločky, krajina je krásne čistá a tichá, doladíte to Vašou spoločnou najromantickejšiu piesňou a vznikne nezabudnuteľný okamih. V tej chvíli zabudnete na všetky problémy a zahĺbite sa do chvíle, ktorá sa pri takejto atmosfére zapamätá už navždy. Je už na Vás či ju budete žiadať o ruku sám, alebo vyčkáte na celú Vašu rodinu a všetkých nenápadne pozvete spoločne k večeri a bez náznaku a povšimnutia vytiahnete zásnubný prstienok. Takáto chvíľa sa dokáže zapísať do sŕdc nielen Vašej partnerky, ale aj jej najbližšej rodiny, ktorá Vám bude v dobrom, ale určite aspoň kúsoček závidieť.

Požiadanie o ruku

Ako prebiehajú zásnuby.

  1. Rodina je vaše útočištie. Je to Váš domov, ak ste chceli mať zásnubný deň čisto pre seba mali by ste to čo najskôr oznámiť Vašej rodine. Sú Vašou oporou vždy.
  2. Ak ste svoju polovičku požiadali o ruku aj na tom najvyššom štíte tak patrí sa pozvať jej a Vašu celú rodinu k Vám domov, prichystať slávnostnú večeru v obľúbenej reštaurácii, alebo u Vás doma.
  3. Pripravte si príhovor, pár slov od srdca, nie stiahnutú báseň z internetu.
  4. Darovali ste jej už X ruží? Teraz si dajte záležať a darujte jej tú najväčšiu, ktorú dokážete zafinancovať ako dôkaz, že táto kytica je niečím najvýnimočnejšia.
  5. Kyticou by mala byť obdarúvaná aj matka Vašej partnerky, samozrejme, že jej kytica už nemá byť taká veľká, pretože je to deň jej dcéry.
  6. Ak si navzájom vymieňate prsteň pozerajte sa pritom do očí a dajte jej pocítiť, že je tá jediná.
  7. Nikde nie je napísané, že obaja si majú vymieňať prsteň, základ je darovať prsteň hlavne Vašej polovičke.
  8. Tento priebeh je zväčša bežný, ale nikde nie je napísané, že Vaša kreativita má určené presné hranice, je to na Vás. Vy najlepšie poznáte Vašu nastávajúcu, viete, čo má rada, čo jej vyčarí spontánny úsmev, čo ju prekvapí, čo Vám neustále opakuje. Ženy sú detailistky a pozorovateľky, ktoré vedia oceniť každú snahu.
sme svoji

Krásny začiatok niečoho veľkolepého

Pamätajte, týmto spečatením už začína Vaša spoločná cesta.

Už je to len na Vás, príjemná atmosféra je len začiatok toho najdokonalejšieho dňa vo Vašom živote, nechajte niečo aj na spontánnosť a pamätajte dvom sa kráča stále ľahšie, buďte súdržní a chráňte sa až po zbytok Vášho života.