Pomoc pri výbere diamantového šperku

Kto tvrdí, že nič nie je večné, potom ešte nikdy nevlastnil diamanty. Vďaka nášmu širokému výberu a cenovej dostupnosti ich nemusíte nosiť len na výnimočné udalosti, odteraz sa nimi môžete pýšiť každý jeden deň.

Pri rozhodovaní o kúpe diamantu by ste sa mali pozerať najmä na investičné hľadisko. Rozhodujúce sú štyri základné kritériá, ktorými sú:

  • CARRAT (ct), a teda hmotnosť diamantov. Čím je „karátovosť“ vyššia, tým je diamant vzácnejší, a teda aj drahší. V rámci našej ponuky nájdete šperky už od 0,005 ct, až po takmer 2 ct.

  • COLOUR, ktorá je vyjadrením farebnosti diamantu. Tu platí pravidlo, že čím je farba svetlejšia, tým je kameň vzácnejší. Existuje špecifická stupnica, podľa ktorej vieme určiť, akú hodnotu má diamant. Pri výrobe našich šperkov používame najčastejšie farbu H, ktorá je definovaná ako úplne biela, či bezfarebná.

  • CLARITY, pod čím rozumieme čistotu diamantu. Súčasťou všetkých drahých kameňov sú vždy isté inklúzie, a teda mikroskopické špinky, ktoré vznikajú pri ich tvorbe. Voľným okom sú však neviditeľné, vieme ich odhaliť len zväčšovaním pod mikroskopom, ktorý nám umožňuje definovať triedu čistoty. V iZlate máte záruku, že kupujete vždy diamanty patriace do stupnice SI/VS, čo znamená vysokú kvalitu s malým množstvom inklúzií.

  • CUT, ktorým označujeme brus diamantu. V procese oceňovania kameňa ide o najdôležitejšiu, a zároveň najťažšiu časť. Na našom e-shope, či v kamenných predajniach nájdete brilianty s okrúhlym (round) a hranatým (princess) brusom, ktoré sú zo strany zákazníkov najobľúbenejšie a najžiadanejšie.

Pri kúpe diamantových šperkov je samozrejmosťou taktiež certifikát, ktorý dostanete automaticky. Nájdete v ňom všetky špecifikácie a podrobnosti týkajúce sa vášho diamantu/diamantov vsadených do prsteňa, náušníc, či prívesku.

Špecifická stupnica farby diamantov

Špecifická stupnica farby diamantov

Zlatá diamantová súprava Lise