Viete, ako si vybrať dokonalý dátum svadby?

Po tom, ako oznámite svoje zasnúbenie, bude zaručene prvou otázkou vašich blízkych dátum svadby. Viete ako vybrať ten najlepší?


Mladomanželia vymieňajúci si prstene

 

 

Vybrať si ideálny dátum svadby sa zdá na prvý pohľad jednoduché, ale často sa to napokon môže ukázať ako náročná úloha. Všetci plánovači svadieb hovoria, že začať s plánovaním svadby treba včas. Samozrejme, všetko sa dá stihnúť aj za krátky čas, no vy nepochybne chcete svadbu so všetkým, čo k tomu patrí, aby bol jej dátum nezabudnuteľným dňom nielen pre vás, ale aj všetkých zúčastnených.

Mladomanželský bozk nevesty a ženícha

Pre ľahší a prehľadnejší výber vášho dokonalého dátumu svadby sme si pripravili PDF zaujímavých svadobných dátumov od roku 2022 až po rok 2030. Svadobné dátumy, ktoré sa nám zdali číselne zaujímavé sme označili srdiečkom a tak isto sú v dokumente vyznačené aj sviatky. Predsa môžete mať svadbu aj vo štvrtok, keď je v piatok sviatok! 

Vyberte si ten váš jedinečný dátum:

Na stiahnutie: Svadobný kalendár

Svadobný kalendár na rok 2023

Pre dátum svadby je dobré najskôr zvoliť správny mesiac. Počasie ovplyvňuje nielen štýl a miesto vašej svadby, ale môže vám tiež pomôcť dotvoriť jej náladu. Preto nie je náhoda, že najobľúbenejšie mesiace na svadbu sú máj, jún, september a október. Okrem toho, že sú fotogenické (neskorá rozkvitnutá jar a začiatok jesene), vyznačujú sa pomerne ustáleným a teplým počasím.

Zvážte aj výber dátumu na niektorý sviatok - Vianoce, Valentín a Silvester sú síce lákavé, ale znamenajú aj viac problémov s rezerváciou miesta svadby. Okrem toho, dátum svadby by mal byť len váš deň, budete ho chcieť oslavovať aj neskôr a nebudete chcieť, aby bol v tieni iných sviatkov.

Keď už sme pri rezerváciách, dobrým prístupom je tiež nájsť najskôr svoje vysnívané miesto a zistiť, aké termíny majú k dispozícii. Môže sa totiž ľahko stať, že aj keď plánujete svadbu dlho dopredu, práve vo vami zvolenom termíne bude miesto už rezervované.

Najobľúbenejším dňom na svadbu je sobota, stiahnite si dokument, ktorý sme pre Vás pripravili, kde sú vyznačené všetky soboty budúcich rokov a zaujímavé dátumy, ktoré pekne vyzerajú (rovnaké čísla, atď).

Mladomanželia so svadobnou kyticou z ruží


Pri plánovaní dátumu svadby je dôležité aj to, že chcete mať na obrade a oslave rodinu a priateľov, preto myslite i na nich. Ak už máte vybrané nejaké termíny, možno by ste sa mali opýtať svojich najbližších na konflikty dátumov a ďalej plánovať podľa toho. Je to ale klzký terén, preto by do toho mali hovoriť naozaj len najbližší a ak už dátum stanovíte, trvajte na svojom. Verte, každému nevyhoviete a čím viac ľudí vám do toho bude hovoriť, tým väčší zmätok z toho budete mať.

Ak ste teda uzavreli výber mesiacov, kedy by mala byť svadba, môžete si stanoviť konkrétny dátum. V závislosti od toho, čo chcete, aby na vašej svadby nechýbalo, určite si radšej niekoľko dátumov. Ľahšie sa tak vyhnete možným konfliktom záujmov a možností.

Pri výbere dátumu môže zohrať úlohu veľa ďalších okolností. Možno máte preferované dátumy, potom vám netreba radiť. Možno sa chcete držať rodinnej tradície a za svoj deň si vyberiete dátum, ktorý vám bude súčasne pripomínať niekoho (alebo niečo) nezabudnuteľné. Ak však takéto preferencie nemáte a nelimitujú vás ani náboženské dôvody, potom máte otvorený celý rad možností. 

Záhradná svadobná hostina so svetielkami


Možno si vyberiete za svoj deň dátum palindróm, teda dátum, ktorý sa číta rovnako odpredu ako odzadu. V roku 2022 ich bolo napríklad veľa vo februári:

Štvrtok 2. februára 2022 (2-2-22)
Nedeľa, 20. február 2022 (2-20-22)
Pondelok 21. februára 2022 (2-21-22)
Utorok 22. februára 2022 (22-22-22)
Streda, 23. februára 2022 (2-23-22)
Štvrtok, 24. februára 2022 (2-24-22)
Piatok, 25. február 2022 (2-25-22)
Sobota 26. februára 2022 (2-26-22)
Nedeľa 27. februára 2022 (2-27-22)
Pondelok, 28. februára 2022 (2-28-22)

 

Čipkovaný chrbát šiat nevesty a biela svadobná kytica


Na pomoc pri rozhodovaní sa môžete obrátiť aj na takzvanú numerológiu – metódu nie síce úplne vedeckú, ale o to zábavnejšiu. Stačí, ak si zrátate čísla dátumu naplánovanej svadby (napr. 4.6.2002, teda 4+6+2+2=14, 1+4=5). Vaše číslo je teda 5. Podľa tohto čísla zistíte, čo pre vás konkrétny dátum znamená.

Tu je význam každého čísla: 

1: Nezávislosť – alebo „stať sa jedným“, symbolizuje autoritu, individualitu, ale aj prílišnú nezávislosť, sklony k dominantnosti a sebectvu.

2: Láska - vo svadobnom dátume symbolizuje harmóniu, vzájomné pochopenie, založenie rodiny a budovanie spoločného domova.

3: Smiech - partneri kladú dôraz na materiálne hodnoty, spoločenské postavenie, profesijný úspech. Spolupracujú k dosiahnutiu vyšších cieľov a k tomu smeruje aj výchova ich detí.

4: Bezpečnosť, záväzok - má sklon k strachu zo zodpovednosti, k neschopnosti rýchleho rozhodovania, k váhavosti a zdĺhavému premýšľaniu. Zároveň však k usilovnému snaženiu a k pracovitosti, s cieľom dosiahnuť spokojný život.

5: Oslava - U partnerov s číslom päť je rozhodujúca vzájomná komunikácia. Manželstvo má sklon k skĺznutiu do stereotypu a nudy.

6: Výchova, deti – šestka sa v astrológii i mytológii považuje za šťastné číslo, číslo symbolizujúce lásku, harmóniu a stabilitu medziľudských vzťahov, tým samozrejme aj manželstvo.

7: Duchovno - v tomto manželstve budú partneri často prechádzať mnohými zmenami, rozhodnutiami a riešeniami situácií na poslednú chvíľu.

8: Materiálny úspech – môže predstavovať aj nekonečno. Manželstvo býva výsledkom lásky na prvý pohľad, partneri vsádzajú na vzájomné porozumenie a súhru v mnohých oblastiach, vrátane sexuálnej. Osmička však prebúdza aj túžbu po majetku a vytvorenie blahobytu, čo niekedy vedie aj k bezohľadnosti.

9: Rodina - silná láska medzi partnermi prekonáva aj neprekonateľné, je tu výrazný zmysel pre zodpovednosť, ale aj samozrejmosť spoločne pomáhať druhým.

Nevesta a ženích držiaci sa za ruky počas sobášu


Ak ste trochu poverčiví, pri výbere dátumu svadby sa môžete poradiť aj so zverokruhom. Znamenie určuje nielen vašu charakteristiku, ale má vplyv aj na charakteristiku vášho manželstva.

BARAN (21. marca – 19. apríla)
Oženiť sa počas sezóny Barana znamená, že vás čaká jazda vášho života.
Páry, ktoré sa zosobášia v tomto čase, zistia, že ich manželstvo je plné vášne a ohňostrojov.
BÝK (20. 4. – 20. 5.)
Svadby v znamení Býka prinášajú manželstvo pevné, postavené na silnom základe.
Manželstvá Býka oceňujú skôr vyrovnanosť, pokiaľ ide o riešenie problémov a spoločné kroky, ako robiť alebo hovoriť veci za behu.
BLÍŽENCI (21. mája – 20. júna)
Manželstvá v sezóne Blížencov by mali uzatvárať páry, ktoré sú si tak blízke, že by to mohla byť tá istá osoba.
Manželstvo funguje najlepšie, keď môžete byť priatelia a milenci.
RAK (21. jún – 22. júl)
Oženiť sa v období raka znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou budete mať jedno z tradičnejších manželstiev zverokruhu.
To v žiadnom prípade neznamená, že vaše manželstvo bude nudné a predvídateľné, ale skôr založené na láske a záväzku (a veľa detí).
LEV (23. júla – 22. augusta)
Manželstvá v sezóne Leva nie sú niečo, čo zvládne každý, no nikto nemôže poprieť, že nie sú neuveriteľne vzrušujúce.
Viete, že manželstvo nebude dokonalé, ale vždy sa budete snažiť, aby bolo silné.
PANNA (23. augusta – 22. septembra)
Oženiť sa počas sezóny Panny je najlepšou šancou na to, aby ste mali najsilnejšie manželstvo.
Nielenže ste schopní robiť rozumné rozhodnutia pre seba, ale aj vo vašom vzťahu.
VÁHY (23. 9. – 22. 10.)
Oženiť sa v znamení Váh je ako mať dokonalé manželstvo bez toho, aby ste sa o to snažili.
Vo vzduchu neustále cítiť romantiku.
ŠKORPIÓN (23. októbra – 21. novembra)
Ak by existovalo len jedno slovo na opis manželstva v znamení Škorpióna, bolo by to elektrizujúce.
Manželstvo v sezóne Škorpióna je očividne intenzívne.
STRELEC (22. 11. – 19. 12.)
Manželstvo v znamení Strelca znamená plánovať si život, ktorý spolu nikdy nie je nudný.
Páči sa vám byť jedinečným párom, ktorý si robí, čo chcete, bez obáv z toho, čo si myslia ostatní.
KOZOROŽEC (20. 12. – 19. 1.)
Oženiť sa v sezóne Kozorožca znamená, že vaše manželstvo bude iba úspešné.
Obaja ste tak zaujatí vzájomným šťastím, že by pre vás bolo nemožné myslieť si, že váš vzťah je niečo iné, len nie úspešné.
VODNÁR (20. 1. – 18. 2.)
Pokiaľ ide o manželstvá Vodnára, existujú „pravidlá manželstva“ a potom „pravidlá Vodnára“.
Jediná vec, ktorú nenávidíte viac ako počúvať názory iných ľudí na vaše manželstvo, je hranie podľa pravidiel. Viac ako partneri ste vy dvaja najlepší priatelia.
RYBY (19. február – 20. marec)
Ak niekto dokáže, aby manželstvo vyzeralo ako romantický film, v ktorom všetko ide správne, je to manželstvo Ryby.
Vo vašom manželstve je určite zvedavosť.

Nech už vás pri výbere dátumu svadby bude viesť akýkoľvek dôvod, majte na pamäti, že je to váš spoločný deň a zhodnúť by ste sa na ňom mali obaja. Bez ohľadu na to, či vás k nemu dovedie intuícia, viera, zvyky, numerológia, alebo znamenia zverokruhu, pre šťastné manželstvo nie je žiadny dátum zlý, sú len dobré dni.