- Zlaté náušnice
- Minimalistické
- Napichovacie
- So zirkónmi
- Celozlaté
- Zlaté dámske
- S kameňmi
- Krúžky
- Diamantové náušnice
- Kruhy
- Biele zlato
- S perlou
- K uchu
- Visiace
- S drahokamami
- Šrobovacie
- Pre bábätká
- Zlaté detské
- Srdiečka
- Dievčenské
- Lacné
- Sety s náušnicami
- Prevliekacie
- Retiazkové
- Luxusné náušnice
- Masívne
- Monaco chain
- V zľave
- Strieborné náušnice
- S drahokamami
- Kruhy
- Dámske
- Srdiečka
- Napichovacie
- S kameňom
- Dievčenské
- Visiace
- Detské
- S perlou
- Pre bábätká
- K uchu
- Retiazkové
- Masívne
- Pozlátené náušnice
- Dámske
- Kruhy
- Visiace
Pozlátené náušnice
Pozlátené šperky sú obľúbené nielen u dám, ale aj u pánov, pretože sú veľmi odolné, cenovo dostupné a na nerozpoznanie od tých zlatých či strieborných.
Rýdze zlato a striebro sú mäkké kovy, preto sú náchylné na škrabance, preliačiny a ohýbanie. Navyše, zlato je pre mnohých nedostupné kvôli vysokej cene, zatiaľ čo striebro je kvôli vplyvom oxidácie náchylné k černeniu a strate lesku.
Základ pozlátených náušníc tvorí striebro s rýdzosťou 925/1000, ktoré je pokryté 14-karátovým zlatom s hrúbkou 10 mikrónov pomocou metódy galvanizácie, teda elektrolytického pokovovania. Výhoda 14-karátového zlata je v jeho odolnosti. Rýdze zlato s 24 karátmi má síce vyššiu hodnotu, avšak patrí medzi najmäkšiu formu zlata, kvôli čomu nie je dostatočne odolné a jeho údržba je omnoho zložitejšia.
Strieborný základ týchto šperkov je upravený ródiom - veľmi drahým ušľachtilým kovom, ktorý patrí do skupiny platinových prvkov. Je na nerozoznanie od bieleho zlata, chemicky je veľmi stály, tvrdý a odolný voči vonkajším vplyvom ako svetlo, voda, ľudský pot.
Ródiované náušnice sú vhodné aj pre alergikov, na rozdiel od iných typov šperkov, pretože neobsahujú nikel často spôsobujúci nepríjemné alergické reakcie.
Povrchová úprava ródiom (antioxidačná úprava), patrí medzi najvyhľadávanejšie metódy spracovania šperkov. Pri takto vyrobených šperkoch sa nemusíte báť, že stratia svoj lesk, prípadne sčernejú alebo zožltnú.
Kamene Cubic Zirconia, ktoré sú ozdobou pozlátených náušníc, sú tvrdé kryštály. Ich tvrdosť sa na stupnici od 1 po 10 nachádza na čísle 8,5 až 9, pričom tvrdosť 10 majú diamanty. Sú charakteristické svojou čírosťou, leskom a dokonalým obrúsením.
Ako sa starať o pozlátené náušnice?
Pozlátené šperky sú takmer nerozoznanie od zlatých, avšak pri neopatrnom zachádzaní sa môže ochranná vrstva poškodiť. Životnosť pozláteného prívesku predĺžite nasledovnou starostlivosťou:
- Spreje či parfumy použite ešte pred pripnutím alebo nasadením šperku.
- Ak používate telové mlieka alebo oleje, počkajte kým sa úplne vsaje do pokožky a až potom si pozlátený prívesok nasaďte.
- Pot môže spôsobiť, že váš šperk začne strácať lesk. Preto si nezabudnite pred každou namáhavou fyzickou aktivitou, ale tak isto aj pred plávaním či opaľovaním, prívesok odložiť.
- Po každom nosení si šperk opatrne očistite jemnou handričkou. Ak si váš pozlátený prívesok vyžaduje dôkladnejšie čistenie, umyte ho mäkkou kefkou vo vlažnej mydlovej vode. Vyvarujte sa použitiu čistiacich prostriedkov určených na šperky a antibakteriálnych mydiel, ktoré môžu narušiť jeho povrchovú úpravu.
Pozlátené náušnice si odkladajte do šperkovnice alebo si ich jednoducho zabaľte do mäkkej handričky, aby ste predišli škrabancom či inému mechanickému poškodeniu. Pokojne ich môžete mať uložené aj v krabičke, v ktorej ste šperk kúpili či dostali.