Briliant

Briliant

Brilianty sú známe tým, že majú krásny lesk. Sú to vlastne diamanty, ktoré boli úpravené briliantovím brusom, ktorý je najpopulárnejší a používaný už od roku 1910. Úprava diamantov prebieha tak, aby sa ich prírodná krása zachovala.  Z logického hľadiska patrí briliant k najdrahším kameňom, ale v obchodoch nájdete aj jeho napodobeninu za oveľa menšiu cenu.

Jeho krása a vznešenosť je už od nepamäti známa tým, že sa využíval ako vzácny dar vo vznešených rodinách.

Fakty, ktoré využijete pri jeho kúpe

Brus: Briliantový brus vynašiel Marcel Tolkowskí. Na základe sklonu vynašiel tento dokonalý brus. Tak dokázal, aby sa svetlo odrážalo a vznikali rôzne dúhové farby. Brus, ktorý je ideálny spoznáte podľa 32 horných faziet. Z najkrajších výbrusov sa tvoria najkrajšie klenoty.

Farba: Väčšinou ich nájdete v bezfarebných odtieňoch. Na základe týchto odtieňov dokáže zvýrazniť svetlo krásu briliantu do dúhových farieb.

Čistota: Tie najkvalitnejšie brilianty sú najčírejšie. Mnoho napodobenín môže mať na kameni vzduchové bubliny, rôzne škrabance a škvrny. Dajte si na to pozor. V našom zlatníctve sa to však stať nemôže.

Liečivé účinky

Jeho čistota a tvar sú známe po celom svete. Chráni ľudí hlavne pred negatívnym prostredím.

Spôsob využitia a jeho úprava

Jeho úprava musí prebiehať veľmi opatrne, za pomoci skutočných odborníkov. Iba tak nestratí hodnotu zo svojej ceny. Väčšinou sú tieto skvosty znehodnocované napodobeninami a lacnými možnosťami ako si získať jej srdce. Dbajte na dostatočné informácie od predajcu a jeho certifikát. Uprednostnite kvalitu a nedostanete sa do situácie kde budete ľutovať, že ste vyhodili peniaze. Mnoho predajcov má málo informácii o tomto kameni, čo je veľká chyba. Taktiež nehazardujte s kúpou od ruky. Naše zlatníctvo vám ponúka najkrajšie šperky s certifikátom a pravou kvalitou. Veľkú obľúbenosť si získal aj v priemysle. Je milovníkom nielen zberateľov, ale hlavne žien, ktoré ocenia jeho pôvab a krásu.

Spojitosť s legendami v minulosti

Mnoho mýtov a legiend hovorí, že tento kameň patrí k bižutérii. Toto myslenie u ľudí bolo časte, ale veľmi mylné. Mnohé pokusy napodobniť a predávať ho nezaujali. Ak chcete zistiť či ide o kvalitné brilianty zistite to voľným okom. Ak si nie ste istý či kupujete napodobeninu, alebo pravý diamant zájdite za odborníkom. Oni vedia hneď na prvý pohľad určiť jeho cenu a podajú vám správnu informáciu. Pravý diamant dokáže ohúriť hlavne srdce ženy. Zväčša aj ženy dokážu vycítiť či je to pravý diamant, alebo nie. Mnoho predajcov sa snažilo predávať napodobeniny za cenu pravých briliantov. Dávajte si pozor, aby ste neboli ďalší. Dnešná doba ponúka mnoho informácii ako sa uistiť či kupujete správne. Dajte si záležať.

Jeho cena a obľúbenosť

Veľmi ťažké je hovoriť o obľúbenosti týchto diamantov. Sú známe tým, že sú to drahé skvosty už od nepamäti. Ak ho chcete kúpiť vašej polovičke musíte rátať s tým, že jeho cena bude vysoká, ale výsledný efekt bude stať za to. Dnes už nájdete aj briliantové prívesky, náramky, brošne, náhrdelníky, manžetové gombíky z briliantov. Niekedy ich chudobnejší ľudia nemali možnosť ani uzrieť. Dnes je to už inak. Nájdete ich v cenách, ktoré vás presvedčia, že táto kúpa stojí za zváženie. Vraví sa, že v zahraničných obchodoch ich nájdete za nižšiu cenu. Tento mýtus vznikol od predajcov zo zahraničia. Veď sami sa presvedčte a porovnajte ceny na Slovensku a v zahraničí. Tužíte po láske a nie je vám opätovaná? Skúste takýto darček možno ju presvedčí, že ju naozaj ľúbite.

Jeho parametre vyplývajúce z gemológie

 

Výber farby tohto drahokamu najčastejšie bezfarebné – najcennejšie v celom svete, rôzne farebné druhy odtieňov
Druh diamant
Priesvitnosť veľmi priehľadný
Jeho tvrdosť podľa mohsonovej stupnici 10
Lesk diamantový
Lom nerovný
Index lomu n=2,4175
Kryštalografická súprava kubická
Farba vrypu bezfarebná


 

História a nález

Z histórii je po celom svete známy názov „round diamant“. Jeho úprava je značná tým, že spracovanie s týmto kameňom je zaznamenané do toho najideálnejšieho tvaru, aby zvýraznil celú svoju krásu a jeho lesk. Round diamant je vo svete známy číslom 56. Tvorí 56 faziet v tvare trojuholníka. Už od 17. storočia sa využíva takéto spracovanie do okrúhla. V minulosti ste ho mohli nájsť aj pod názvom Mazarin.

Pozrite si aj našu ponuku šperkov s drahokamom Briliant