Výber najvhodnejších náušníc

Náušnice sú jediným šperkom, ktorý skrášľuje ženy už od narodenia.

Pri ich výbere je dôležité dbať najmä na to, ktoré z nich sa hodia ku konkrétnemu typu tváre. Vďaka tomu nielenže zvýrazníte svoje prednosti, ale taktiež prostredníctvom nich zjemníte nedostatky.

V tak širokej ponuke náušníc je naozaj ťažké sa zorientovať. A to najmä v prípade, ak hľadáte darček. Vedeli ste o tom, že ku každému typu tváre sa hodia iné náušnice? Nám v iZlate záleží na tom, aby ste boli so svojou kúpou 100% spokojní, a preto vám radi poradíme, ako na to.

 

Hlavným ukazovateľom sú štyri typy tváre, ku ktorým si náušnice dokážete dokonale dopasovať:

  • K okrúhlej tvári sa hodia takmer všetky typy náušníc s výnimkou kruhových, ktoré pôsobia mohutne. Zalichotia jej naopak úzke visiace náušnice či napichovačky, vďaka ktorým vyniknú črty tváre. Dovolené sú taktiež trojuholníkové tvary.

  • Oválnu, alebo podlhovastú tvár je potrebné opticky rozšíriť, a to prostredníctvom oblých tvarov náušníc, akými sú napríklad slzičky, špirály či kruhy. Výhodou tohto typu tváre je možnosť experimentovania s takmer všetkými tvarmi okrem príliš dlhých visiacich náušníc, ktoré ju ešte viac predlžujú.

  • Trojuholníková tvár najviac vynikne pri malých a stredných kruhových tvaroch, či väčších náušniciach elipsového tvaru. Perfektne ju dopĺňajú tiež dlhé visiace náušnice, ktoré sú zakončené výrazným motívom. Naopak, vyhýbať by sa mali širokému zapínaniu náušníc pri uchu, ktoré sa zužuje smerom nadol.

  • Štvorcová tvár si vyžaduje predĺženie, a preto sú najvhodnejšie dlhé visiace náušnice. Hodia sa jej takmer všetky tvary s výnimkou štvorcových náušníc, ktoré sú podobné tomuto typu tváre.

 

Viac rád a ukážok typu tváre nájdete aj na našej stránke – Pomoc pri výbere náušníc.

 

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, majte na pamäti, že práve náušnice sú u žien najvýraznejším šperkom. Práve ony totiž dokážu zmeniť celkový vzhľad.

Pre vaše pohodlie je tiež dôležitý typ zapínania, ku ktorému inklinujete. Vyberte si preto z našej ponuky zlatých náušníc ten, ktorý vám vyhovuje najviac.