Trendy vo svete príveskov

Zlaté prívesky so znameniami, či písmenkami sú už niekoľko desaťročí najčastejšími darčekmi k narodeninám. Pri narodení dieťaťa je zase zvykom na zlatú retiazku pridať anjelika, srdiečko, alebo krížik. To isté platí tiež pri prvom svätom prijímaní.

 

V posledných rokoch je však čoraz väčším zvykom investovanie do diamantových príveskov, ktoré vytvárajú nielen istú emóciu, ale taktiež hodnotu. Diamanty sa považujú za generačný šperk, ktorý v sebe nesie príbeh. Ten sa potom stáva rodinným dedičstvom, ktorý si odovzdávajú z pokolenia na pokolenie, čím vzniká generačný klenot.

 

Populárnymi sú tiež prívesky pre šťastie, ako štvorlístok, srdiečka, či motýliky. Tými sa zvyknú ľudia obdarovať na narodeniny, či výročia. No pokiaľ nekupujete špeky z kolekcie Celebrity, alebo retiazky s menami, ostáva vám ešte výber vhodnej retiazky k prívesku.

 

Spomedzi pánskych alebo unisex príveskov vám radi ponúkneme vzory ako sú znamenia, zvieratá, kríže, golfovú súpravu, cyklistu, ale nájdete u nás aj prívesky ako revolvery alebo boxovacie rukavice. Vybrať si môžete takisto z množstva platničiek, ktoré vám radi vygravírujeme a váš šperk sa tak stane unikátnym.

V závislosti od veľkosti a hrúbky prívesku k nemu dolaďujeme retiazku – čím je prívesok menší a jemnejší, tým by mala byť retiazka tenšia. Dôležité je tiež to, či chcete nechať viac vyniknúť prívesok, alebo aj retiazku s ním ako celok. Na diamantové prívesky, ktoré sú menšej veľkosti sa celkovo hodia jemné vzory ako Lanko, alebo Anker, ktoré doladíte ku farbe zlata, v ktorej sa diamant nachádza. Naopak, stále veľmi populárne veľké prívesky s krížikmi vyniknú pri hrubšej retiazke typu Anker.