Poradíme vám pri výbere perlového šperku

Perlové šperky

Už dávno nie je pravidlom, aby sa perly nosili len príležitostne, na rôzne oslavy či plesy.

Dnes sú každodennou súčasťou mnohých štýlov, môžete ich nosiť v kombinácii s bielym, alebo žltým zlatom. Novinkou je tiež kombinácia perál s diamantmi v ružovom zlate, ktorá dodá každej príležitosti lesk a výnimočnosť.

Farba perly

Perly u nás nájdete v prevažne bielej, alebo krémovej farbe. V menšej periodicite sa však vyskytujú aj ružové, či modrasté odtiene. Väčšia časť našej ponuky pozostáva zo sladkovodných, riečnych perál, no v iZlate nájdete aj juhomorské perly, ktoré sú výnimočné svojou vysokou kvalitou. Pre svoju neobyčajnosť ich ponúkame v kombinácii s briliantmi.

Farba perly

 

Najžiadanejšími sú najmä náušnice a náhrdelníky z perál, no čoraz väčší záujem je aj o perlové prstene, z ktorých sa v niektorých prípadoch stávajú dokonca zásnubné.

Veková hranica obľúbenosti perál sa tak výrazne posunula nižšie, a ženy ich obľubujú na každodenné nosenie. Dajú sa kombinovať aj s inými štýlmi, avšak najlepšie vyznejú samostatne. Pozrite si aj naše nádherné perlové sety, kde si môžete zladiť prívesok s prsteňom alebo s náušnicami, v ktorých určite zažiarite!

Pravosť perly

Ak sa v perlách celkom nevyznáte, a chcete si overiť ich pravosť, máme pre vás jednoduchý trik. Ak o seba začnete šúchať pravé perly, začne z nich opadávať jemný prášok – tzv. perleť. Nepravé perly túto vlastnosť nemajú, budú sa o seba len kĺzať. V iZlate vám zaručujeme, že všetky perly, ktoré predávame sú pravé, o čom svedčí tiež certifikát kvality, ktorý k nim prikladáme automaticky.