NÁUŠNICE PODĽA TYPU VAŠEJ TVÁRE


Pri výbere náušníc by ste sa mali rozhodovať podľa typu Vašej tváre. Nie je jedno, či máte oválnu, okrúhlu, štvorcovú, obdĺžnikovú alebo diamantovú tvár, alebo tvár v tvare trojuholníka, či srdca. Každému typu tváre sa hodia špecifické tvary náušníc, ktoré pomôžu vyzdvihnúť krásu jednotlivých kontúr.

 

 

 

Oválna tvár

Považuje sa za ideálny typ tváre. Je charakteristická symetriou a jemnými kontúrami. Šírka tváre nie je väčšia ako jej dĺžka a brada sa v dolnej časti zužuje.

Ak máte tento typ tváre, môžete nosiť ktorýkoľvek tvar náušníc. Vašu tvár najviac vyzdvihnú visiace náušnice v tvare oválu ale aj kruhové, perlové a zapichovacie náušnice, či kvapky. Nemusíte sa báť ani výrazných lustrových visiacich náušníc, alebo rôznych geometrických tvarov.
Vyhýbajte sa však zbytočne dlhým náušniciam, ktoré by vašu tvár opticky predĺžili.

 

 

Okrúhla tvár

Plnšie lícne kosti a žiarivé oči sú typickým znakom okrúhlej tváre. Vhodné náušnice by mali tvoriť kontrast so zaoblenými líniami tváre. Podlhovasté, retiazkové, úzke a oválne náušnice sú najlepšou voľbou. Tvár opticky predĺžia a zúžia.
 
Nič nepokazia ani krátke visiace náušnice s krištáľom, drahokamom, perlou alebo geometrickým tvarom.
Ak máte tento typ tváre, vyhýbajte sa náušniciam v tvare kruhu ako aj obyčajným zapichovačkám v tvare guľky či bodky.

 

 

Štvorcová tvár

Tento typ tváre má ostré hrany a je viditeľný vďaka tomu, že čelusť tvorí so spánkovou oblasťou takmer 90 stupňový uhol. Zaoblené náušnice zjemnia ostré línie tohto typu tváre. Ideálne sú visiace, kruhové a oválne náušnice.

Naopak, zlou voľbou sú geometrické tvary, alebo príliš veľké okrúhle náušnice, ktoré by mohli vytvoriť dojem ešte širšej tváre.
Kvapky, alebo stredne veľké kruhové náušnice s drahokamom sú tiež bezpečnou voľbou.

 

 

Obdĺžniková tvár

Obdĺžnikový typ je veľmi podobný štvorcovému. Dĺžka presahuje šírku, brada má ostrejšie kontúry a čelo je v jednej rovine s lícnymi kosťami.Ak máte dlhú a úzku tvár, stredne veľké až veľké náušnice sú pre vás ideálnym riešením. Opticky vám rozšíria línie a pridajú mierne zaoblenie. 

Vhodné sú kruhové a oválne tvary, ale aj zapichovacie náušnice v tvare guľky či bodky.
Mali by ste sa vzdať visiacich tenkých a retiazkových náušníc, ktoré vašu tvár ešte viac predĺžia.

 

Diamantová tvár

Tvár v tvare diamantu je najširšia v oblasti lícnych kostí, pričom brada a čelo majú rovnakú šírku. Tomuto typu sa hodia masívne lustrové náušnice, ktoré sú v dolnej časti rozšírené. Pomôžu zaobliť ostré hrany líc, vďaka čomu docielia celkovú súmernosť tváre. Dobrou voľbou sú aj širšie zapichovacie a kratšie visiace náušnice.

Ak ste tento typ, vyhýbajte sa dlhým a tenkým náušniciam a tak isto aj náušniciam s rovnakým tvarom ako má vaša tvár.

 

Trojuholníková tvár

Podobá sa na diamantovú tvár s tým rozdielom, že čelo nie je natoľko výrazné. V spánkovej oblasti je tvár najširšia a smerom dole sa zužuje. Brada je špicatá.

Pokiaľ vaše črty tváre zodpovedajú trojuholníkovému typu, hľadajte visiace náušnice, ktoré sú v dolnej časti rozšírené. Zjemnia ostré línie brady a pomôžu vám docieliť súmernosť. Nevhodné sú náušnice v tvare trojuholníka alebo srdca.

 

Srdcová tvár

Úzka čelusť s hranatými kontúrami, široké čelo, oblejšie lícne kosti a zúžená brada sú znakmi srdcovej tváre. Pre tento typ sú najlepšou voľbou oválne náušnice, ktoré zjemnia čelusť. Nemali by však siahať pod lícne kosti. Vhodné sú aj kruhové náušnice a lustrové visiace náušnice v tvare diamantu, ktoré pridajú zaujímavý kontrast.

V prípade, že ste majiteľkou srdcovej tváre, zabudnite na náušnice v tvare srdca a obráteného trojuholníka. Opticky by vám pridali kilá. Asymetriu by mohli spôsobiť aj veľmi malé a jemné náušnice, ale aj veľké okrúhle zapichovačky, ktoré by vám zvýraznili šírku čela.

Okrem typu tváre je pri výbere náušníc doležitá aj výška krku a farba pleti. Krátkemu krku nesvedčia visiace náušnice, ktoré siahajú až pod bradu a dlhý krk zvýraznia dlhé náušnice. Ak máte svetlejšiu pleť a vlasy, siahnite po svetlejších náušniciach a pokiaľ ste majiteľkou tmavšej pleti, zvoľte tmavšie šperky. Náušnice zdobené perlami sú univerzálne a hodia sa obidvom typom pleti.