Manžetové gombíky ako nesmrteľný štýl gentlemana

Manžetové gombíky ako nesmrteľný štýl gentlemana

Hoci je dámsky svet na šperky oveľa bohatší, aj v tom mužskom stále nájdeme výnimočné kúsky, medzi ktoré sa okrem zlatých hodiniek radia napríklad manžetové gombíky. Nadčasový šperk, ktorý pristane každému pánovi, a dopomôže k dokonalému outfitu, si u nás teraz môžete vybrať v žltom, alebo bielom zlate. Nezabudnite si pozrieť tiež kravatové spony, ktoré vám dodajú ešte väčší šmrnc.

 

Pri akých príležitostiach manžetové gombíky vyniknú najviac?

Keďže je tento pánsky šperk sám o sebe jedinečný, výborne sa hodí na rovnako výnimočné príležitosti akými sú svadba (zvlášť, ak ide o ženícha), promócie, plesy, či významné galavečery. Momenty, pri ktorých sa manžetové gombíky nosia sú nezabudnuteľnými, a aj po rokoch sa vám pri pohľade na ne tieto chvíle navždy pripomenú v pamäti.

Môžete ich však nosiť aj pri menej formálnych príležitostiach, napríklad ak vás čaká dôležité obchodné rokovanie, či večera s klientom. Sú tiež výbornými spoločníkmi pri významných rodinných oslavách, a výročiach s partnerkou pri návšteve premiéry v divadle.

Pri zástupcoch vedúcich pozícií sú však francúzske manžety každodenným doplnkom, ktorý pomáha budovať ich postavenie. Aj na základe tohto doplnku vieme odlíšiť napríklad finančného riaditeľa od nižších manažérskych pozícií.

 

Zlaté manžetové gombíky

Zlaté pánske doplnky

 

Ako ich nosiť?

Najlepšie vyniknú na košeli, ktorá je doplnená o klasický oblek s kravatou, či motýlikom. Manžety by mali s gombíkmi zo saka jemne vykúkať, a preto je dôležité dbať na dĺžku rukávu nielen košele, ale zvršku. Ich úlohou je oblek len doplniť, či zvýrazniť, a v žiadnom prípade sa nehodí, aby na seba strhli celú pozornosť. Platí tu pravidlo, že menej je viac, a preto by nemali byť viditeľné zo vzdialenosti na viac ako desať metrov.

 

 

Napriek tomu, že ide o takmer nenápadný doplnok, výrazne vás odlíši od ostatných, a s celým outfitom doslova urobí zázraky. Pokiaľ ho však chcete vyzdvihnúť ešte viac, skúste na svoju kravatu pripnúť zlatú sponu. Táto dvojkombinácia dodá celkovému vzhľadu neprehliadnuteľný šmrnc.

Pri menej formálnych príležitostiach však môžete pokojne vynechať kravatu, či motýlika, a namiesto nohavíc zvoliť rifle. V tom prípade však musíte vrch doladiť len športovým sakom, alebo elegantným svetrom. Už dávno teda neplatí pravidlo, že manžetové gombíky sú výsadou formálneho štýlu, ale výborne sa hodia aj na voľnočasové aktivity. Je však potrebné ich prispôsobiť konkrétnej udalosti, a v takom prípade by ste mali siahnuť po menších a matnejších gombíkoch. Naopak, výrazné a lesklé sa nebojte použiť pri významných príležitostiach.