Svadobné hry, pri ktorých sa zaručene zabaví každý

Rozmýšľate nad tým, ako zabaviť hostí na vašej svadbe? Nechajte sa inšpirovať!


Nevesta a ženích sa zabávajú so svadobnými hosťami

Urobte z prípravy programu na váš svadobný deň príjemnú aktivitu, pri ktorej sa so svojou vyvolenou / vyvoleným dobre zabavíte. Dôležité je uvedomiť si, aké osadenstvo svadobčanov budete mať na hostine, aby ste im svojim výberom hier zahrali na tú správnu nôtu. Svadobné hry majú byť pomôckou k lepšiemu vzájomnému spoznaniu sa oboch rodín a prežitiu pekných spoločných chvíľ. Poďme si predstaviť nápady a inšpirácie na hry, pri ktorých sa vaši svadobní hostia zaručene zabavia.

Topánkový kvíz

Ide vari o jednu z najznámejších a najpopulárnejších svadobných hier. Jej princíp je jednoduchý a môže ukázať, ako dobre sa novomanželia (ne)poznajú. Ženích a nevesta by si mali vopred vybrať zo svadobných hostí moderátora, ktorý bude poverený kladením otázok. Zaujímavé môže byť, keď ich ozvláštni o dopredu vyzbierané otázky od svadobných hostí. Mladomanželia si sadnú pred svadobčanov na stoličky chrbtom k sebe a každý z nich si vezme do jednej ruky svoju a do druhej ruky partnerovu topánku. Moderátor potom mladomanželskému páru kladie otázky a oni odpovedajú zdvihnutím topánky podľa toho, na koho si myslia že sedí odpoveď viac. Ak sú otázky dobre zvolené, dozviete sa mnohé vtipné informácie o novomanželoch a určite sa zabaví celá sála. Medzi obľúbené otázky napríklad patria:

  • Kto koho zbalil?
  • Kto sa skôr rozplače pri romantickom filme?
  • Koho viac poslúcha domáce zvieratko?
  • Kto trávi viac času pred zrkadlom?
  • Kto vyberá dovolenkové destinácie?

 

Zdvihnutá ženíchova topánka pri topánkovom kvíze 


Spoznáte sa po slepiačky?

Ďalšou aktivitou na rozprúdenie zábavy môže byť táto hra. Na začiatku sa neveste zaviažu oči šatkou tak, aby nič nevidela. Následne musí po slepiačky, len pomocou hmatu, spoznať svojho vyvoleného spomedzi zoradených piatich mužov. Keď novomanžela spozná, role sa vymenia a ženích hľadá svoju nevestu. Mladomanželia sa môžu spoznávať napríklad podľa tváre, rúk či vlasov. Medzi ženy nezabudnite nenápadne zamiešať aj nejakého svadobčana s poriadne chlpatými rukami. 

Ženích so zaviazanými očami šatkou po slepiačky hľadá nevestu


Tombola

Tombolu pozná hádam každý, avšak jej prispôsobenú verziu môžete využiť aj na svadobné účely. Tombolové lístky je možné rozdať každému svadobnému hosťovi, prípadne ich ponúknuť za symbolický príspevok do kasičky pre novomanželov. Moderovanie žrebovania je väčšinou na mladomanželoch, prípadne môžete úlohou moderátora poveriť napríklad DJ-a alebo blízkeho kamaráta. Pri cenách popustite uzdu predstavivosti a svadobčania zaručene odídu z vašej svadby s nezabudnuteľným zážitkom a milou spomienkou na váš veľký deň. 

Farebné tombolové lístky


Papierová skladačka

Pamätáte si klasickú papierovú skladačku „nebo-peklo-raj“? Túto osvedčenú klasiku môžete využiť aj ako zábavný program, ktorý môže slúžiť aj na lepšie spoznanie hostí pri stole. Dovnútra môžete napísať úlohy, ako napríklad:

  • Odfoť sa s niekým, kto má na sebe niečo modré!
  • Daj si prípitok s niekým, koho nepoznáš!
  • Zatancuj si s nevestou!
  • Povedz o sebe nejakú zaujímavosť!

Klasická papierová skladačka


Hra na špióna

Veľmi moderný a obľúbený nápad na svadobnú aktivitu je aj hra na špióna. Na každý svadobný stôl pripravíte zoznam situácií alebo vecí, ktoré majú svadobčania zachytiť na fotke (napr. ženích so svedkom, bosý tanečník, krájanie torty, vtipné grimasy, bozkávajúci sa pár, selfie s hudobníkmi atď.). Môžete vytvoriť špeciálnu skupinu na sociálnych sieťach, v ktorej budú svadobčania zdieľať ich fotky. Pre zvýšenie motivácie je dobré vyhlásiť aj súťaž o najlepšiu fotku, o ktorej rozhodnú reakcie ostatných svadobčanov v skupine. Táto aktivita zaručene mnohých zabaví, a ako bonus budete mať zásobu fotografií nezabudnuteľných momentov, zvečnených očami vašich blízkych. 

Nevesta a ženích krájajú tortu


Fotokútik

Dnes sa už máloktorá svadba zaobíde bez fotokútika, ktorý sa stal ich bežnou a vyhľadávanou súčasťou. Fotokútik sa navyše teší obľube naprieč generáciami, keďže je možné v ňom kreatívne využiť rôzne rekvizity - fantázii sa medze nekladú! Zároveň použitie napríklad rámik s vašim dátumom svadby alebo tabuľkou, kde sa dá zanechať novomanželom odkaz, čo tiež pomôže vytvoriť peknú spomienku. 

Rekvizity do fotokútika


Kronika dobrých rád

Na vašej svadbe bude určite aj mnoho skúsenejších manželských párov a bola by škoda nevyužiť možnosť získať od nich cenné rady do novej etapy vášho spoločného života. Pripravte pre svadobčanov kartičky s perom na každý stôl, ktoré môžu zaplniť hodnotnými radami do manželstva. Kartičky môžu byť súčasťou akejsi “Kroniky dobrých rád”, umiestnenej na viditeľnom mieste pre všetkých. Moderátor, respektíve DJ by mohol na to upozorniť, aby sa hostia stihli zapojiť a kartičky pridali do kroniky. Ak sa vám pošťastí mať nejaký čas navyše, môžete niektoré z dobre mienených rád prečítať nahlas ešte počas svadobného večera. 

Svadobná kronika pre hostí


Koleso zábavy

Výbornou inšpiráciou na hry v exteriéri je Koleso zábavy. Pred svadbou ho v rámci zbližovania sa môžu spolu vytvoriť napríklad ženích s nevestiným otcom. Na Koleso zábavy umiestnite rôzne aktivity, ktoré si budú môcť svadobčania vytočiť. Medzi nich môžu patriť predvedenie tanečných pohybov, prípitok so svadobčanom, s ktorým sa nepoznáte, tip na rande pre novomanželov, vyzvanie nevesty do tanca alebo rôzne iné. 

Koleso zábavy na svadbe


Pre šikovné hlavičky

Pre hostí si môžete prichystať aj novomanželský mini kvíz či krížovku s otázkami o vás dvoch. Na každý stôl umiestnite hárok s otázkami / krížovku a pero. Otázky môžu obsahovať možnosť výberu z viacerých odpovedí, môžu to byť pravdivé alebo nepravdivé otázky, alebo odpoveď na otázku budú musieť hostia sami vypísať. Odpovede budú môcť svadobčania vhodiť do vopred pripraveného osudia. Následne moderátor vyžrebuje výherný stôl s najviac správnymi odpoveďami, ktorý bude odmenený. 

Nohy nevesty a ženícha


Bingo pre svadobčanov

Ďalším nápadom, ako sa svadobní hostia lepšie spoznajú navzájom môže byť Bingo pre svadobčanov. Táto hra je skvelým spôsobom, ako sa medzi sebou premiešajú a zabavia. Pri príchode na miesto konania svadby rozdajte každému hosťovi kartu s indíciami. Počas celej svadobnej hostiny budú mať priestor postupne spĺňať indície a hľadať medzi svadobčanmi napríklad toho, kto je vegetarián, kto nepije kávu, toho, kto chodil na strednú školu s nevestou, kto je rodina so ženíchom, atď. Prvý, komu sa podarí vyzbierať všetky políčka na Bingo karte a zakričí “Bingo!” sa stáva víťazom. 

Selfie svadobných hostí


Lampióny šťastia

Ako alternatívu k tradičnému polnočnému čepčeniu si mladomanželia čoraz častejšie vyberajú vypúšťanie lampiónov šťastia. Táto nová tradícia pôsobí veľmi pekne a efektne na fotkách, no je veľmi dôležité dodržiavať pri nej všetky bezpečnostné opatrenia. Každý stôl so svadobčanmi dostane pred touto aktivitou svoj lampión a po zotmení sa lampióny vypustia spolu s tajnými želaniami a prianiami do života pre novomanželov. 

Vypustenie lampiónov šťastia na svadbe


Prosecco pong

Pokiaľ vám to priestor svadobnej hostiny umožňuje, môžete do exteriéru umiestniť veľký stôl s pohármi na protiľahlých stranách, kde si svadobčania môžu zasúťažiť a zabaviť sa pri Prosecco pongu. Prosecco pong predstavuje sofistikovanejšiu verziu Pivného pongu, v ktorom sa hráči snažia trafiť pingpongovú loptičku do súperovych pohárov, ktoré potom musí protivník vypiť. 

Prípitok na svadbe


Svadobné hry pre deti

Je viac ako pravdepodobné, že na vašej svadbe budú aj deti, preto na nich netreba zabúdať ani pri tvorbe svadobného programu. Vytvorte im detský kútik, kde nájdu rôzne hry alebo aktivity, ktoré ich zabavia (omaľovánky, spoločenské hry pre najmenších, skladačky, atď. ). Použiť sa dajú aj alternatívy hier pre dospelých, ako napríklad:
 

Mini špión

Do detského kútika umiestnite kartičky s obrázkami rôznych predmetov, nachádzajúcich sa v svadobnej sále, ktoré musia deti nájsť. Pre väčšiu zábavu môžete deťom rozdať jednorazové fotoaparáty a nechať ich nafotiť veci na kartičkách (svadobná torta, prsteň, balóny, atď. )

Deti na svadbe

 

Lev tanečného parketu

Rozdajte deťom úlohu, aby si každý vybral jedného dospelého spomedzi svadobčanov, ktorého vezme na tanečný parket. Vzniknuté tanečné dvojice môžu medzi sebou súťažiť o to, kto má lepšie tanečné pohyby. Vďaka zapojeniu detí na parket sa vám rozprúdi tanečná zábava, ani nebudete vedieť ako!

Ďalšími kreatívnymi aktivitami pre hostí môže byť výroba vlastných spomienkových predmetov na váš veľký deň, ako napríklad odznaky, tričká s potlačou, pečiatky, magnetky a iné. Okrem rôznych hier od výmyslu sveta sú na svadbách odjakživa obľúbené rôzne druhy tancov (balónový, metlový, stoličkový), ktoré môžete zaradiť do svojho repertoáru. Pokiaľ sa bude vaša svadobná hostina konať za pekného počasia, neváhajte a využite na hry aj exteriér.

Veríme, že ste si z našich odporúčaní vybrali práve také, ktoré vás vystihujú a pomôžu vám váš svadobný deň urobiť jedinečným a nezabudnuteľným. Prajeme príjemnú zábavu!