Zlato sa na jar vráti na hodnotu 1900 UDS/ Uncu , akcie budú stagnovať

Cena zlata by v nasledujúcich šiestich mesiacoch mohla opäť prekročiť 1900 dolárov za uncu. Z exkluzívnej ankety HNByznysindex vyplýva, že by investori mohli dostať dostatok impulzov k tomu, aby cenu zlata dokázali posunúť o niekoľko stoviek dolárov vyššie.

karel Tinl
Editor Čítajte viac o: HNByznys index | finančné trhy | komodity | meny | akcie


Cena zlata by sa podľa ich odhadov do šiestich mesiacov mohla vyšplhať až k svojim rekordným hodnotám nad hladinu 1900dolárov za trojskú uncu.

Objavujú sa aj názory, že by zlato mohlo byť za pol roka aj drahšie. Komoditní stratég Saxo Bank Ole S. Hansenodhaduje, že by pre zlato nemala byť problém ani hladina 1950 dolárov za uncu (čo je mimochodom potvrdenie jeho skoršieho odhadu). Analytik Českej sporiteľne Ľuboš Mokráš potom očakáva cenu zlata v rozmedzí 1800 až 2000 dolárov.


"Recesia a ďalšie uvoľnenie menových politík kľúčových centrálnych bánk by ale zlato mohli posunúť výrazne cez 2000USD / oz," dopĺňa Mokráš.

V rastovom odhade ale nie je osamotený, často sa v dlhšom horizonte objavujú odhady aj o niekoľko stoviek dolárov vyššie, v niekoľkých prípadoch sme zaznamenali úroveň začínajúcich trojkou.

Z výsledkov ankety HNByznysindex nálady analytikov teda vyplýva,že v polročnom horizonte narastie cena zlata. Na škále od -5( presvedčenie o 100% poklesu inštrumentu) až +5 (viera respondenta v rast) dostalo zlato známku +0,47.

14.10.2011


Ďalšie články