Rogers: Zlato a teda ja zlaté šperky majú pred sebou dlhý rast, bublinou až na 2400 dolároch za uncu pri zlate.

Zlato šperky z neho majú pred sebou ešte dlhý rast, nakoniec ale zlato a striebro na konci býčieho trendu skončí v prirodzenej bubline, "uviedol vrozhovore pre CNBC známy investor Jim Rogers. V súčasnosti je podľa neho atraktívnejšie striebro ako zlato, celkovo považuje naďalej zlato a striebro za lepšiu investíciu ako akcie.

Cena zlata a striebra sa v posledných týždňoch dostala z hlavného hľadáčiku investorov, keď zlato neláme deň za dňom nové rekordy a stabilizovala sa v rozmedzí 1700 - 1800 dolárov za trójsku uncu. Aktuálne sa cena zlata na spotovom trhu pohybuje okolo 1765 USD/ tr. unca. Jim Roges sa domnieva, že zlato a striebro má pred sebou ešte možno až niekoľkoročné obdobie rastu, než na jeho cenovom vývoji bude možné hovoriť o bubline.

"Zlato ľahko dosiahne dve tisíc dolárov a na konci tohto býčieho trhu, ktorý ešte potrvá roky, vyšplhá až na 2400 dolárov za uncu. Až k tomu dôjde, tak skončí zlato ako bublina. Býčie trhy fungujú tak, že ťahajú cenu zlata a striebra hore a zase hore a potom sa na konci zmení na bublinu.Je to prirodzené a to isté sa stane so zlatom, "uviedol Rogers pre CNBC. Na otázku, ako dlho by takýto býčí trh zo zlatom a striebrom ešte mohol trvať,Rogers odpovedal: "To môže byť 5, 18 mesiacov alebo pokojne šesť rokov".

18.11.2011


Ďalšie články