Záhneda

Záhneda

Tento kameň je známy tým, že zvyšuje pri meditácii jej účinnosť. Väčšinou jeho zmysel spočíva v tom, že vlastníkovi dokáže vniesť do života uvažovanie racionálneho myslenia v oblasti životného prostredia. Ak máte stres pomôže vám tiež. Je známym pomocníkom aj pri rozhodovaní v ťažkých životných situáciách. Taktiež pomáha pri liečbe z depresie. Zvyšuje silu u mužov a pozitívne pôsobí aj v sexuálnej oblasti.

Fakty, ktoré využijete pri ich kúpe

Brus: Väčšinou sa tepelne osvetľujú, aby kryštály mali krajší odtieň farebnosti. Moion je pomenovanie pre veľmi hnedú, až čiernu záhnedu. Ak je vystavený slnečnému žiareniu bledne.

Farba: Niekedy pripomína žltý odtieň, zväčša je sýto až svetlo hnedý.

Čistota: Patria medzi čisté kamene.

Liečivé účinky

Pomáha hlavne pri liečení bedier, nôh, brucha, hlavy, pri liečbe srdca. Je to kameň, ktorý výrazne pomáha aj pri liečbe nervovej sústavy. Je významný aj tým, že nadobúda rovnováhu v tele.

Spôsob využitia a jeho úprava

Vedeli ste, že sa dá použiť aj pri veštení s guľou? Dokáže pomôcť ľuďom, ktorí majú problém s komunikáciou. Dokonca ho ľudia využívajú aj pri liečbe chemoterapiou. Taktiež ak máte veľký stres či už v pracovnom, alebo súkromnom živote vyskúšajte tento klenot a môže vám dopomôcť ku kvalitnému účinku. Ak neuznávate lieky tak tento kameň vám môže pomôcť aj pri bežných bolestiach hlavy, alebo brucha. Vyskúšajte a verte mu. Poväčšine majú práve liečivé kamene väčšiu moc ako tabletky.

Spojitosť s legendami v minulosti

Legenda vraví, že ak mu človek bude veriť a s láskou sa oň starať tak prejaví silný liečivý účinok.

Jeho cena a obľúbenosť

Jeho cena sa pohybuje na základe veľkosti a spracovania. U ľudí je veľmi obľúbený silnými, liečivými účinkami. Je to klenot, ktorý milujú nielen ženy, ale aj muži. Cena sa pohybuje už od niekoľko eur. Nemusíte sa báť, pretože tieto kamene si cenovo môže dovoliť aj obyčajný smrteľník.

Jeho parametre vyplývajúce z gemológie

 

Výber farby tohto drahokamu sýto a svetlo hnedý, niekedy má odtieň pripomínajúci žltú farbu
Druh minerál
Vhodné znamenie kozorožec
Jeho tvrdosť podľa mohsonovej stupnici dosahuje číslo 7
Vryp biely
Vzhľad kryštály
Hustota 2,65 g / cm
Kryštalografická súprava klencová
Zloženie chemické SIO2

 

História a nález

Jeho výskyt je veľmi častý a badateľný. Patria k ním aj okruhliaky. Okruhliaky sú kamene, ktoré sa nachádzajú v monokryštáloch. Najväčšie kamene z tohto radu sa našli v Alpách. V oblasti Moravy boli tiež zaznamenané, dokonca s váhou do 50kg. Boli to ojedinelé kamene s takouto váhou.

Pozrite si aj našu ponuku šperkov s drahokamom Záhneda