Tigrie oko

Tigrie oko

Tento polodrahokam sa vyznačuje prinavrátením optimizmu a elánu do života. Pomáha pri stresových životných situáciách, hlavne pomáha človeku nadobnúť odvahu a nový pohľad na život. Taktiež je veľkým pomocníkom v študentskom, ale aj pracovnom živote, pomáha získať hlavne odhodlanie pre efektívne a pozitívny výsledky. Odbúrava zlú náladu a celkovo zlé životné obdobie. Dokáže človeku navrátiť pozitívny pohľad na život a zbaviť ho stresu a depresie.

Fakty, ktoré využijete pri jeho kúpe

Pri kúpe sú dôležité tieto faktory: Čistota, brus a jeho farba.

Brus: Je známy tým, že ho nájdete v rôznych tvaroch. Zväčša sa používa ako liečivý šperk na náramkoch. Jeho účinky sa prejavujú pri dlhodobom nosení. Je to šperk, ktorý kladie  dôraz na pôvab a krásu žien, ktoré obľubujú náhrdelníky. Brúsia sa do rôznych tvarov, podľa kreativity a taktiež na požiadanie zákazníkov. Ich hodnota nestráca význam.

Farba: Nájdete ho v rôznych farbách ako sú čierna, červená, žltá, modrá, zlatá, hnedá.

Čistota: Inklúzie sa vyskytujú na týchto polodrahokamoch veľmi zriedkavo.

Liečivé účinky

Pomáha pri duševných chorobách. Ľudí chráni pred negatívnym zmýšľaním a pred urieknutím, posilňuje život správnym smerom, dokáže vyliečiť depresie. V zlom životnom období človeku dokáže prinavrátiť šťastie. Pomáha pri náprave zlomenín.

Jeho cena a obľúbenosť

Jeho cena sa pohybuje rôzne. Samozrejme všetko závisí od spracovania brusu a veľkosti v ktorej chcete tento liečivý kameň kúpiť.  

Spôsob využitia a jeho úprava

Väčšinou je potrebná úprava. Mnoho výrobcov si potrpí na detailoch, preto tento kameň nejako výrazne nespracúvajú, chcú zachovať prírodný tvar, ktorý má najväčšiu hodnotu.

Spojitosť s legendami v minulosti

Legendy poukazujú na to, že tento liečivý polodrahokam má silu tigra. Preto aj sám názov nám našepkáva to, že kto ho bude nosiť bude mať v sebe veľkú silu, bojovnosť a nový pohľad na zvládnutie všetkých prekážok vo svete. Treba mu samozrejme veriť a chrániť si tento liečivý kameň.

Jeho parametre vyplývajúce z gemológie

 

Výber farby tohto drahokamu hnedý, žltý, modrý, červený, čierny
Prvoočista hneď po zakúpení
Charakteristika Kameň pravdy a odvahy
Farba pruhov biela farba
Znamenia panna, lev, blíženci, vodnár
Náleziska Austrália, India, USA, Barma
Čakra solar plexus
Nabíjanie Cez noc na parapetnej doske
Neobsahuje absorpčné svetlo

 

História a nález

Tigrie oko sa začalo objavovať v USA, Indii, Austrálii, Mexiku a neskôr sa stalo významným polodrahokamom v celom svete.

Pozrite si aj našu ponuku šperkov s drahokamom Tigrie oko