Ruženín

Prírodný ruženín

Tento kameň je nádherný hlavne svojou farbou. Má veľkú spojitosť s liečením ľudského tela. Obsahuje srdcovú čakru. Aj zo zdravotného hľadiska sa spája so srdcom. Totiž dodáva telu očistu a ľuďom vnáša silu prežiť ťažké chvíle. Ak človek prežíva veľké depresie, alebo nečakané ťažké životné situácie je veľkým pomocníkom. Pomáha aj v oblasti vzťahov. Dokáže pritiahnuť lásku a upevňuje ju vo svete. Neveríte? Vyskúšajte!

Fakty, ktoré využijete pri ich kúpe

Brus: Tieto kamene sa spracovávajú do rôznych tvarov. Na základe tvaru a spracovania závisí aj ich cena. Výsledný tvar brúsenie sa nazýva „kabošon“.

Farba: Žiari svojou tmavo-ružovou farbou. Je ideálnym darčekom hlavne pre ženské pohlavie a jemné povahy.

Čistota: Jeho čistota spočíva hlavne v čistení srdca. Dokáže ľudskému telu navrátiť chuť žiť a pozerať na svet inými očami. Taktiež dokáže zmierniť bolesť vo vašom živote a dodať vám nový pohľad na život.

Liečivé účinky

Lieči hlavne srdce. Dokáže pomôcť aj malým deťom pri rôznych chorobách, hlavne v oblasti pľúc a hrudníka. Pomáha zvýšiť u žien plodnosť, taktiež pri ťažkých chorobách ako je Parkinson a Alzhaimer. Má veľmi bohaté účinky aj na nedokonalosti pleti.

Spôsob využitia a jeho úprava

Pre svoju výraznú ružovú farbu si získal už mnoho kupcov. Ocenia ho hlavne zberatelia. "Kabošon" je tvar do ktorého sa brúsi. Pokiaľ je tento drahokam veľmi vybrúsený, tak vytvára tvar hviezdice. Už z minulosti v staroveku si vďaka tomu získal u ľudí veľký obdiv. Dnes sa kupuje hlavne pre liečbu srdcovej čakry. Dokáže vyliečiť rôzne choroby vo svete.

Pozor: Ak ho položíte na svetlo môže veľmi vyblednúť!

Spojitosť s legendami v minulosti

Podľa legendy je známy s Amorom. Amor, bol to Boh lásky v kameni videl silu človeka u, ktorého sa môže zvýšiť sebaúcta a sebaistota. Tento ružový drahokam dokáže upútať nielen vzhľadom, ale hlavne pomáha ľuďom pozerať na svet krajšími očami. Dáva silu, novú nádej a nové posilnenie.

Jeho cena a obľúbenosť

Jeho cena závisí od spracovania jeho tvaru a veľkosti. Tento kameň učí prijímať človeka takého aký je aj s jeho chybami. Dokáže vyliečiť boľavé srdce od lásky. Tiež pomáha pri problémoch rôznych ochorení v oblasti srdca, zábudlivosti a ťažkých rán od života. Je to kameň lásky. Je vhodný aj pre ľudí, ktorí lásku nikdy nepoznali, alebo stratili. Dokáže navrátiť poznanie úprimnej lásky.

Jeho parametre vyplývajúce z gemologie

 

Výber farby tohto drahokamu ružovo-červená, ružová, jemno - ružová
Druh minerál
Priesvitnosť priehľadný
Jeho tvrdosť podľa mohsonovej stupnici dosahuje číslo 7
Farba pruhov biela
Fluorescencie žiadna
Index lomu až 1,54 (o) / 1,55 (e)
Kryštalografická sústava amorfná
Zloženie chemické C5H8

 

História a nález

Madagaskar je miesto odkiaľ pochádzajú tieto najkvalitnejšie kamene. Patrí k ním aj Brazília. Medzi ďalšie historické významné záznamy s asociáciou tohto kameň nájdete v Škótsku, Španielsku, Švédsku, USA a Sovietskom zväze. Významné kamene z tejto rady pochádzajú aj z Moravy.

Pozrite si aj našu ponuku šperkov s drahokamom Prírodný ruženín