Modrý diamant

Modrý diamant

Diamanty sú charakteristické hlavne svojou tvrdosťou. Tieto kamene patria medzi najstaršie v našom vesmíre. Matka príroda má v sebe neskutočnú silu, pretože sa jej nakoniec podarilo tieto kamene dostať aj k nám smrteľníkom. Modrý diamant má žiarivú a výraznú krásnu, modrú farbu, ktorá dotvára jeho dokonalosť.

Fakty, ktoré využijete pri ich kúpe

Brus: Kvalita brúsenia súvisí s jeho cenou. Diamanty majú presné tvary, ktoré majú názvy podľa uhlov. Ak je brús správny, tak jeho výsledný efekt vytvára dúhu.

Farba: Nájdeme ich skoro vo všetkých farbách. Môžete si vyberať zo zelených, červených, čiernych, žltých, rúžových, oranžových. Prírodné ružové, fialové a červené patria medzi najvzácnejšie klenoty z tohto druhu. V kamenných obchodoch nájdete zväčša bezfarebné, ale my ponúkame aj nádherné a žiarivé modré.

Čistota: Diamanty aj napriek svojej dokonalosti obsahujú aj mnoho nečistôt a inklúzii. Väčšinou sú bez inklúzii úplne čisté diamanty. Bez nečistôt nájdete investičné diamanty. Tieto skvosty sa pohybujú vo veľmi vysokých cenách. Ocenia ich hlavne zberatelia a ženské srdcia.

Liečivé účinky

Tieto diamanty slúžili ľuďom ako talizmany, ktoré im prinášali šťastie. História poukazuje na ich liečivé účinky, ktoré majú na človeka veľmi silný vplyv. Liečivé účinky sa neprejavia hneď, ale po dlhodobom užívaní. Ten kto im neverí tomu nepomôžu. Tak si to zvolila príroda. Liečia nielen telo, ale aj dušu. Diamanty pomáhajú hlavne uvoľniť stres a vnášajú pokoj do života. Modré diamanty sú nielen liečivé, ale svojou farbou dotvárajú krasu a pôvab žien.

Spôsob využitia a jeho úprava

Väčšinou sú spracovávané brúsením a leštením. Na ich dotvorenie sa používa aj lasér, ktorý odstraňuje trhliny a inklúziu. Každá jedna úprava diamantu musí byť v certifikáte poznačená a oznámená kupcovi.

Spojitosť s legendami v minulosti

Diamanty mali významný vplyv na rytierov. Verili, že im prinesú výhru v súboji. Veľmi známa je legenda, ktorá vraví, že diamant dokázal poukázať či je človek vinný, alebo nevinný. Už v minulosti sú známe tým, že liečia choroby a dokážu vyháňať z tela diabla. Patria k najkrajším darom žien. Najznámejšie sú zásnubné prstene z diamantov. Krásu ukážu aj modré diamanty, vhodné pre temperamentné ženy. Sú nezničiteľné a svoju kvalitu dokážu výrazne preukázať po celý život.

 

Jeho cena a obľúbenosť

Patria medzi drahšie kamene. Sú kvalitné a zaslúžia si, aby ich vlastnila žena, ktorá ho bude ochraňovať. Ceny sa dotvárajú hlavne na základe ich farby, karátu a brúsu. Sú obľúbené v celom svete. Svoju cenu a krásu nikdy nestratia.

Jeho parametre vyplývajúce z gemológie

 

Výber farby tohto drahokamu modrá (nájdete ich v červenej, zelenej, žltej, bezfarebnej, hnedej, ružovej)
Druh diamant
Chemické zlozenie uhlík
Jeho tvrdosť podľa mohsonovej stupnici 10
Fluorescencia biela, modrá, žltá
Vzhľad výrazná a žiarivá modrá
Index lomu od 3,1 do 3,5
Kryštalografická súprava kubická, izometrická
Farba pruhov biela

 

História a nález

„Cullinan“ patrí k diamantom, ktoré sú vo svete najväčšie. Môžete ho vyhľadať aj pod názvom hviezda Afriky. Tento skvost má symbol žezla s krížom a jeho výskyt môžete nájsť v Británii.

Pozrite si aj našu ponuku šperkov s drahokamom Modrý diamant