Korál

Koral

Je známy aj pod názvom „dcéra mora“. Tento liečivý polodrahokam patrí k úplne najstarším kameňom. Už oddávna sa z neho vyrábali šperky a tento priebeh pretrváva až dodnes. Ak hľadáte originálny darček tak šperky z korálu sú ideálnou voľbou a to hlavne pre ženy. Nájdete ich v rôznych farbách. Je charakteristický hlavne tým, že napomáha zmierňovať stres a duševný nepokoj.

Fakty, ktoré využijete pri jeho kúpe

Pri kúpe sú dôležité tieto faktory: Čistota, brus a jeho farba.

Brus: Nemá len jeden tvar, pretože pomocou vysokokvalitných technológii sa spracúva do rôznych tvarov. V súčasnosti sa už dá vyrobiť tvar aký chcete mať podľa vašich predstáv. Samozrejme, že najvyššia cena je taká, ktorá zachováva tento kameň prírodný.

Farba: Nájdete ho v rôznych farbách.

Čistota: Na niektorých pretrváva inklúzia, ale nájdete aj liečive kamene z korálu bez inklúzie.

Liečivé účinky

Pomáha pri duševných chorobách. Ľudí chráni pre negatívnym zmýšľaním a pred urieknutím, posilňuje život správnym smerom, dokáže vyliečiť z depresie. V zlom období človeku dokáže prinavrátiť šťastie. Pomáha pri náprave zlomenín.

Má v sebe veľa liečivých účinkov. Chráni hlavne ľudí pred zlom vo svete, čiže čiernou mágiou. Je veľkým talizmanom šťastia a ochrany.

Jeho cena a obľúbenosť

Jeho cena sa pohybuje rôzne. Samozrejme všetko závisí od spracovania brusu a veľkosti v ktorej chcete tento liečivý kameň kúpiť.  

Cena závisí od jeho spracovania a techník. Je veľmi obľúbený, hlavne kvôli tomu, že sa dá zakúpiť v rôznych farbách. Ideálny darček pre ženy, ale aj mužov.

Spôsob využitia a jeho úprava

Jeho úprava prebieha pomocou rôznych techník a metód. Odborníci používajú moderné techniky, ktoré sa odrážajú vo finálnom výsledku.

Spojitosť s legendami v minulosti

História poukazuje na to, že Perzeus položil hlavu Madeinu na pobrežie. Keď stekala krv, tak kvapky z nej stekali až do mora. Tam ju zasadili Nymfy a neskôr z krvi narástol krásny korál.

Jeho parametre vyplývajúce z gemológie

 

Výber farby tohto drahokamu rôzne farby
Numerologické vibrácie číslo 6
čakra srdce
Dostupnosť skladom
Farba pruhov biela farba
Fluorescencie žiadna
Očista pod tečúcou vodou
Kryštalografická súprava -
Znamenia: škorpión, rak, ryby
Neobsahuje absorpčné svetlo

 

História a nález

Vo svete je známy tým, že patrí k budhistickým pokladom sveta. Oltár Slnka je v Číne vyrobený z korálu červenej farby. Medzi najvýznamnejší náleziska korálu patria Kanárske ostrovy.

Pozrite si aj našu ponuku šperkov s drahokamom Koral