Zlatý šperk ako darček pre blízkeho? Nechajte sa inšpirovať týmito tipmi. Zlatý šperk ako darček pre blízkeho? Nechajte sa inšpirovať týmito tipmi.

 

 

 Zháňanie darčekov pravdepodobne nie je obľúbenou disciplínou väčšiny z nás. Obzvlášť, ak si to necháme na poslednú chvíľu. Najtypickejším príkladom sú Vianoce, kedy ešte 23. 12. obchody praskajú vo švíkoch a my bezradne pobehujeme z obchodu do obchodu v snahe uchmatnúť niečo aspoň trochu zaujímavé.

Patríte do tejto skupiny aj vy? V tom prípade sa vám naše tipy na darčeky vo forme zlatého šperku pre muža, ženu, manžela, priateľa či rodičov môžu skutočne hodiť.

 

Darček pre muža by mal byť praktický

 

Muži sú vo všeobecnosti oveľa praktickejší ako ženy. Dávajú si na svojom výzore záležať, avšak menej radi experimentujú a šperk nezvyknú meniť tak často ako ženy. Ak aj majú šperkovnicu, nájdeme v nej maximálne tak nejakú zlatú retiazku, hodinky, prípadne niekoľko párov zlatých manžetových gombíkov.

Muži majú radi kvalitu. A pohodlie. Preto aj darček, ktorý ich má potešiť, by im nemal pri bežných činnostiach prekážať ani by ich nemal akokoľvek obmedzovať. Inak hrozí, že aj ak sa mu páči, zapadne prachom v málo navštevovanej domácej skrinke. Toto platí dvojnásobne u starších generácií.

 

Aký darček pre otca?
 

Darček pre otca preto vyberajte skutočne dôsledne. Sledujte, čo nosí a skúste zistiť, či by sa mu nový šperk zišiel. Ideálne je, ak jeho kúpu dokážete zdôvodniť blížiacou sa príležitosťou. Napríklad, ak mu kúpite novú retiazku na krk k narodeninám a on patrí do tej skupiny mužov, ktorá nové doplnky prijíma len ťažko, presvedčte ho, že sa mu skvele hodí na ples, na ktorý s maminou idú. Keď na danom podujatí zistí, že mu darček vlastne vôbec neprekážal, je viac pravdepodobné, že ho bude nosiť bežne. Do kvalitného a pekného sa muži dokážu zamilovať rovnako ako ženy...

 

Nevnucujte manželovi to, čo sa páči vám!

 

Ženy zvyknú mať tendenciu kupovať manželom to, čo sa páči im a veria, že manžela presvedčia, že to bude dobré aj pre neho. Ak viete, ako na to, tak sa vám to skutočne podariť môže. Ak však nie, narobíte viac škody ako osohu. Jednak miniete zbytočne veľa peňazí, jednak vás bude manžel karhať, že ste mohli peniaze využiť lepšie. Choďte preto na istotu.

Ak kupujete darček pre manžela, jeho štýl, šatník aj spôsob, akým vníma zlaté šperky, poznáte pravdepodobne ešte lepšie, ako v prípade ocina. Nemal by byť preto problém, nájsť to, čo ho skutočne poteší, čo využije. Klasikou, ktorú ale takmer každý manžel ocení, sú hodinky. Ak má svoje obľúbené pre každodenné nosenie, kúpte mu také, ktoré bude mať na výnimočné pracovné či rodinné príležitosti. Hodnotným darčekom sú tiež manžetové gombíky z bieleho alebo žltého zlata.

 

Romantický darček pre priateľa

 

A aký darček pre priateľa? Otvorte dvere romantike! Mladšie ročníky prežívajúce prvé lásky môžu siahnuť po klasike vo forme zlatého prívesku. Ak ste s priateľom už čo to prežili a váš vzťah môžete smelo označiť ako vážny, kúpte mu náramok s možnosťou gravírovania. Vďaka originálnemu venovaniu alebo symbolu, ktorý dáte vygravírovať, mu váš darček bude navždy pripomínať niektorú z vašich krásnych spoločných udalostí.

 

Zlaté pánske doplnky

 

 

Šperk ako darček pre ženu? Tým nemôžete nič pokaziť. Iba ak....

 

Ak by sme trochu pozmenili známu vetu „koľko rečí vieš, toľko krát si človekom“ na „koľko šperkov máš, toľko krát si ženou“, vôbec by sme sa nemýlili. Ženy šperky milujú. Potešia ich v každom veku a pri každej príležitosti. Šperk môžete ako darček venovať mame, priateľke, manželke, sestre, dcére, vnučke aj krstniatku. Na čo by ste si však pri výbere mali dávať pozor je, aby ste sa trafili do vkusu a štýlu obdarovanej ženy. To platí pre darčeky pre tínedžerky aj pre zrelé ženy.

Piercing ako darček pre dospievajúcu slečnu?

 

Ženy - tínedžerky svoj štýl menia podľa fáz dospievania. Ak sa im páčil darček, ktorý ste vybrali k maturite, neznamená to, že podobný štýl zaboduje aj pri promóciách. Preto, ak sa nechcete dočkať sklamania, skúste sa informovať, napríklad u jej najlepšej kamarátky. Ak aj náhodou nevie, aký šperk by vašu dcéru potešil, sme si istí, že to pre vás s radosťou zistí. Vhodným darčekom bývajú náramky, retiazky na nohu či náušnice. A čo robiť, ak si bude želať piercing? Nuž, dá si ho pravdepodobne bez ohľadu na to, či s tým budete alebo nebudete súhlasiť. Ak jej ho kúpite vy, určite získate body, v období jej dospievania tak veľmi potrebné.

 

Luxus, vkus, štýl. Atribúty, ktoré by mal mať šperk darovaný zrelej žene.

 

Ženy po tridsiatke už majú jasne zadefinovaný štýl, ktorý nezvyknú meniť v krátkych časových intervaloch. Ich šperkovnice väčšinou obsahujú viacero zaujímavých a hodnotných kúskov a aby zapadol aj ten váš, je potrebné pozorovať. Netvrdíme, že ju nepoteší retiazka z bieleho zlata, ak nosí väčšinou šperky zo žltého zlata, ale trúfate si to risknúť? Netreba zabúdať, že ženy menia svoje doplnky aj každý deň. Prispôsobujú ich oblečeniu, nálade, udalostiam, ktoré ju v ten deň čakajú. Preto, ak ste si všimli, že už má náramok, nemusí to vôbec nič znamenať. Práve naopak, je to výborná informácia. Viete totiž, že náramky vo všeobecnosti obľubuje. To isté platí aj náhrdelníky, retiazky či náušnice.

 

Obozretnejší by ste mali byť, keď kupujete šperky s farebnými kameňmi. Niektoré ženy sú poverčivé a uprednostňujú kamene, ktoré im prinášajú šťastie podľa znamení zverokruhu. Iným prípadom sú ale diamanty. Tie ocení každá žena. Podobne ako pravé perly. Nie sú vhodné na každodenné nosenie, ale v spoločnosti sú neprehliadnuteľné. Originálne, krásne a s puncom luxusu, ktorý zvýrazňuje výnimočnosť daného podujatia.

 


24.06.2019


Ďalšie články