Zásnuby na Vianoce? Dôvody, prečo požiadať vašu drahú o ruku práve v tento deňZásnuby na Vianoce? Dôvody, prečo požiadať vašu drahú o ruku práve v tento deň

zásnuby vianoce

Plánujete so svojou vyvolenou svadbu a chceli by ste ju prekvapiť žiadosťou o ruku? Lenže aké miesto vybrať, aby jeho atmosféra bola čo najromantickejšia? Pre vás by to možno mohli byť preteky rally či plný futbalový štadión – tam však svoju priateľku, pokiaľ ste sa zrovna na tomto mieste nezoznámili, o ruku nežiadajte. A kde teda áno?

Skôr by sa to dalo nazvať kedy. Skúste si to predstaviť: snehová nádielka za oknom, blikot svetielok, do toho to krásne magické ticho a ozdobený vianočný stromček. Viete si predstaviť niečo romantickejšie? Vy možno áno, ale vaša partnerka pravdepodobne nie.

 

Žiadosť o ruku pod stromčekom

Ak ste sa pre zásnuby práve na Vianoce rozhodli, zostáva ich už len dobre načasovať. Určite si najprv vychutnajte kapustnicu a rybu so zemiakovým šalátom a prekvapte svoju partnerku až priamo pod stromčekom. Nechajte, aby vám darčeky dala najprv ona, aby potom s veselými ponožkami a pruhovaným svetrom nestratila magická atmosféra svoje čaro. Určite nezabudnite ani na detaily, ako je romantická hudba či vianočné koledy. Čarovnú atmosféru dotvoria aj prskavky.

zásnuby vianoce

Aké výhody pre vás žiadosť o ruku na Vianoce prináša?

Vieme, že kvôli tomuto sa pre kúpu zásnubného prsteňa narýchlo nerozhodnete. Ale zopár výhod žiadosť o ruku na Vianoce v porovnaní s ostatnými dňami roka predsa len má: Po prvé, o vianočný darček máte už postarané. Po druhé, nikdy na dátum zásnub, na ktorý sa vaša partnerka vždy opýta v tej najnevhodnejšej chvíli, nezabudnete. Po tretie, vaša partnerka bude mať dostatok času všetko zorganizovať a pripraviť, za čo vám bude vďačná. Spolu si potom užijete horúcu letnú svadobnú veselicu či strávite nezabudnuteľne romantický svadobný deň počas babieho leta.

 

Extra tip: zásnuby na Silvestra

Ak však Vianoce zvyknete sláviť skôr v kruhu rodiny, takže priestoru na romantiku v tento deň máte málo, porozmýšľajte nad požiadaním o ruku svojej milovanej na Silvestra. Tým lepšie, ak nie ste zvyknutí ho tráviť s partiou kamarátov na chate.

Na túto vážnu otázku však vyberte špeciálne miesto. Ak preferujete skôr exteriér, nájdite miesto, kde budete osamote, prípadne len s minimom ďalších ľudí, čo však počas dňa osláv konca roka nebude jednoduché. Porozmýšľajte preto aj nad prenájmom horskej chaty s krbom či izbe v zasneženom hoteli. Zamilovane by mohlo pôsobiť aj to, keď svoju drahú pred polnocou „unesiete“ na miesto, odkiaľ budete môcť pozorovať ohňostroj. Pripravte sa však na to, že na tomto exkluzívnom mieste jediní pravdepodobne nebudete.

Na odrátanie starého roka a vypuknutie toho nového sa vyzbrojte prskavkami a exkluzívnym šampanským. Ak po zamilovanom bozku k novému roku pokľaknete na jedno koleno a vytiahnete z vrecka zásnubný prsteň, mrazivé „áno“ vás neminie.

 

Ak zásnuby na Vianoce ani Nový rok už nestíhate, skúste sa pozrieť na 5 tipov na miesta pre zásnuby v zime.


01.12.2017


Ďalšie články