Viete ako vybrať detské náušnice?Viete ako vybrať detské náušnice?

Výber detských doplnkov je vo všeobecnosti vždy o niečo náročnejší. Je to najmä z dôvodu zvýšeného nároku na jeho bezpečnosť, nielen čo sa týka zapínania, ale aj samotného materiálu, z ktorého je zhotovený. Rozhodli sme sa vám preto túto problematiku uľahčiť, a zamerať sa na konkrétne typy náušníc, ktoré by mohli vašej malej princeznej vyhovovať.

Dôležitý je vek dieťaťa

V predchádzajúcom článku sme venovali samostatnú pozornosť novorodencom, kde sme načrtli aj to, že najvhodnejší typ je pre ne zapínanie spredu. Je to najmä z dôvodu ľahšieho navliekania náušnice, a navyše tak získate jednoduchší prístup k zapínaniu v prípade, ak sa rozopne. Tento typ dievčatám zvyčajne vydrží do predškolského veku, no v prípade, že je dierka nastrelená nižšie, pokojne aj dlhšie.

Druhé miesto v obľúbenosti si získali šrubovacie náušnice pre bábätká, ktoré sú síce menšie, a tým aj menej výrazné, no novorodenci aspoň nemajú tendenciu si ich strhávať dolu. Ak by sa o to aj pokúsili, náušnica sa len tak ľahko neodopne, keďže je nutné ju odšrubovať. Tento typ náušníc vydrží v závislosti ozdobného motívu až do dospelého veku. Nezabúdajte však na to, že časom dievčatkám vlasy podrastú, a ľahko sa im môžu zapliesť do závitov, kde nakoniec pomôže len odstrihnutie celého prameňa.

Šrubovacie náušnice

Vhodnejšie je preto ich časom nahradiť zapínaním na dámsky patent s detským motívom. Keďže sú jemne visiace, pekne rozožiaria detské črty tváre, a nemusíte ich na noc odkladať dole. Vďaka oblému zapínaniu sa tento typ nosí pohodlne a netlačí. Podobným typom je anglické zapínanie či afroháčik, avšak kvôli ostrejšiemu zakončeniu je vhodné skladať ich na noc z ucha. Farebné motívy, ktorými sme tento typ zapínania ozdobili ich však predurčuje najmä k príležitostnému noseniu.

Zlaté náušnice so zapínaním na afroháčik

Zlaté náušnice s granátmi so zapínaním na dámsky patent

Materiál náušníc

Pri výbere detských náušníc investujte najmä do kvalitného kovu, akým je zlato. Najmä jeho žltá verzia, ktorá neobsahuje stopy prímesí kovov vyvolávajúcich alergiu. Tak ako je to v prípade bieleho (prímes niklu) a ružového (prímes medi) zlata. Ak však viete, že vaša ratolesť žiadnou alergiou netrpí, pokojne sa pustite do hľadania tých správnych náušníc, ktoré ju potešia aj v týchto farbách.

Osvedčeným kovom je tiež striebro, avšak jeho životnosť pri kontakte s vodou rýchlo klesá. Je tak potrebný opätovný nákup, a preto je len na vás, či chcete investovať jednorazovo, alebo ich budete obmieňať v častejších intervaloch. Z našej ponuky si však určite vyberiete aj spomedzi strieborných náušníc, ktoré sme pre vás pripravili s ohľadom na detskú bezpečnosť za skvelé ceny.

Detské náušnice Hrošíky

Detské náušnice

Detské náušnice Anjeliky


14.12.2018


Ďalšie články