Počuli ste už o Promise Ring?Počuli ste už o Promise Ring?

Za oživenie starého konceptu promise rings môžeme poďakovať mladým osobnostiam ako napríklad Miley Cyrus. Zatiaľ čo mnohí ľudia spájajú prstene promise so študentmi, s romantikou mladosti a občas aj s abstinenciou, skutočný význam a posolstvo za týmto symbolom sú omnoho hlbšie a dotýkajú sa vzťahov párov všetkých vekových skupín. 


Muž a žena držiaci sa rukami v symbole prísľubu s prsteňmi


 

Vo svete zásnubných prsteňov sa neustále objavujú nové trendy a inovácie. Jedným z posledných a najviac pozoruhodných je vzostup popularity tzv. „sľubných prsteňov“. Tieto prstene predstavujú nový prístup k prejavu lásky a záväzku medzi partnermi. 

Ale čo presne je sľubný prsteň? V tomto slovnom spojení nie je chyba - nejedná sa o zásnubný prsteň, ale o prsteň sľubný po anglicky promise ring. Prsteň, ktorý symbolizuje záväzok medzi dvoma ľuďmi, ale nie je spojený so žiadosťou o ruku, ale skôr sľubom budúceho záväzku. Môže to byť symbol lásky, oddanosti a pripravenosti sa v budúcnosti zasnúbiť, ale aj priateľstva.

Muž a žena držiaci sa za ruky s prsteňmi

Darovanie promise ring možno považovať za gesto, že manželstvo príde, no nie je ten správny čas, alebo za sľub k (prípadným) zásnubám. Pre niektorých môže predstavovať sľub vernosti bez úmyslu uzavrieť manželstvo. Dal by sa považovať za symbol oddanosti druhému človeku. 

Promise rings sa stali super módnym trendom medzi priateľmi a predstavujú veľmi milý spôsob ako si sľúbiť, že priateľstvo bude večné. Nie je ani vylúčené použiť prsteň ako sľub - akt sebalásky, pripomienku sľubu, ktorý ste dali sami sebe.

História promise rings sa datuje do staroveku, kedy boli používané ako symboly záväzku a lojality. Prvotnými promise-mi boli prstene, ktoré si vzájomne vymieňali partneri ako prejav svojej oddanosti. Tieto prstene boli často zdobené jednoduchými znameniami, ktoré symbolizovali ich vzťah, a boli nosené ako výraz lásky a spojenia. V starovekom Grécku sa prstene predstavovali spôsob, ako mať milovanú osobu neustále na mysli.

Strieborný pánsky prsteň s čiernymi symbolmi

Avšak moderná forma promise rings ako ich poznáme dnes, získala popularitu až v 16. storočí v Európe. Používali sa ako záväzok alebo sľub zásnubného zväzku. Keď sa páry zasnúbili oficiálne, vymenili si tieto prstene ako symbol ich záväzku a ochoty k spoločnému životu. Tieto prstene boli často zdobené rôznymi symbolmi ako srdce, láskyplné výrazy alebo iné znamenia, ktoré vyjadrovali ich city.

Od tej doby sa stali ikonickými prvkami romantických vzťahov a stále si zachovávajú svoju popularitu. Sú to prstene, ktoré majú hlboký historický význam a stali sa súčasťou mnohých moderných romantických príbehov. Zaujímavosťou je že začiatkom 18. storočia sa stal populárnym nový druh prsteňa nazývaný „poesy ring“ (z francúzskeho slova poésy vyjadrujúceho motto alebo krátku báseň). Bol to prsteň s vyrytou básňou alebo sľubom priateľovi alebo milencovi.

Zlaté obrúčky s vonkajším gravírom


 Promise rings - rozmanitosť štýlov a dizajnov pre každý pár

Promise rings, známe svojou symbolikou lásky a záväzku, ponúkajú párom nekonečné možnosti výberu, pokiaľ ide o štýl a dizajn. Od jednoduchých a klasických, po extravagantné a originálne, promise rings sú skutočne individuálne a  sú odrazom osobnosti páru. Pozrime sa na niekoľko populárnych štýlov, ktoré priťahujú pozornosť zamilovaných dvojíc po celom svete.

 

  • Klasický a jednoduchý elegantný a nenápadný vzhľad. Tento štýl často zahŕňa hladký kovový prsteň bez zdobenia alebo s minimálnymi detailmi. Jeho jednoduchosť predstavuje čistotu záväzkov a obľubu v jednoduchosti.
  • Výrazné prstene zdobené detailmi a drahými kameňmi. Tieto prstene môžu obsahovať rôzne dizajny a vzory, vrátane kvetov, sŕdc, alebo jemných reliéfov. Drahokamy ako diamanty, rubíny, alebo zafíry môžu byť tiež symbolom lesku a luxusu.
  • Mnoho párov chce na prsteni vyjadrenie hodnôt, ktoré reflektujú ich vzťah. V tom prípade sú vhodnými špeciálne personalizované prstene s ich iniciálami, vyrytými dôležitými dátumami, alebo použitím symbolov spojených s ich kultúrou alebo tradíciami.

Muž držiaci gravírovaný prsteň v dlani

  • Promise rings, ktoré majú rovnaký alebo podobný dizajn alebo sú navrhnuté tak, aby sa dopĺňali. Táto voľba symbolizuje jedinečnosť vzťahu a jednoty.
  • Moderné a netradičné sú pre tých,  ktorí hľadajú niečo odlišného, ​​existujú promise prstene v modernom a netradičnom štýle. Zahŕňajú prstene vyrobené z nekonvenčných materiálov, ako je titan alebo keramika, alebo prstene s futuristickým dizajnom, ktoré podporujú individualitu páru.

Netradičné strieborné prstene s gravírom

Každý pár má jedinečné preferencie a hodnoty, a ich promise ring by mal odraziť ich jedinečný vzťah. Bez ohľadu na to, či si páry vyberú klasický, výrazný, symbolický, dvoj prsteňový alebo moderný štýl, promise ring by mal byť symbolom ich lásky, sľubov, alebo záväzkov. Jednou z kľúčových vlastností promise rings je ich variabilita a cenová dostupnosť. V porovnaní s tradičnými zásnubnými prsteňmi môžu byť cenovo dostupnejšie, čo znamená, že môžu byť skvelou voľbou pre páry s obmedzeným rozpočtom. Táto cenová dostupnosť umožňuje párom investovať do symbolu svojej lásky bez značnej finančnej záťaže. 

Muž a žena s netradičnými strieborno-modrými prsteňmi na malíčkoch


 Ako darovať promise ring?

Dávanie promise ringu by malo byť osobné. Zvoľte si vhodný čas a miesto, kde môžete zdieľať svoje pocity a záväzok s partnerom. Doprajte partnerovi čas na prijatie tohto významného daru. Rešpektujte ich reakciu a buďte otvorení pre ďalšiu diskusiu o vašom vzťahu a budúcnosti.


Kedy darovať promise ring?

Promise ring je skvelým darom k oslave prvých dôležitých výročí vo vašom vzťahu, ako je prvý významný dátum alebo jedinečný okamih vo vašom partnerstve. Pred zásnubami môže byť promise ring vynikajúcim spôsobom, ako vyjadriť váš záväzok a oddanosť pred oficiálnym zásnubami. Je to tiež skvelá príležitosť pre tých, ktorí nechcú vstúpiť do manželstva hneď, alebo možno ani nikdy

Neexistuje „zlý“ čas na dávanie promise ringu, ide však o rozhodnutie, ktoré by ste mali prijať s ohľadom na vaše pocity a situáciu.

Promise ring môžete darovať aj priateľom, deťom, rodičom, alebo sebe. Veľmi obľúbené je darovať ho sebe, aby vám pripomínal nejaký záväzok. Napríklad, že sa chcete naučiť po španielsky, alebo prestať fajčiť.

Žena s listovým prsteňom na ukazováku

Promise ring sa zvyčajne nosí na prstenníku na ľavej ruke, rovnako ako zásnubný prsteň. Avšak, niektorí ľudia si vyberajú iný prst alebo dokonca nosia promise ring striedavo na rôznych prstoch v závislosti na osobných preferenciách a významoch. Nie je dôležité na ktorom prste ho budete nosiť, ale čo vám bude pripomínať a čo bude pre vás symbolizovať.

Mnoho párov si ponecháva promise ring aj  po zásnubách a dokonca aj po svadbe ako symbol ich začiatkov a prvých sľubov.  Niektorí sa rozhodnú nosiť promise ring na inom prste než zásnubný prsteň, čo im umožňuje nosiť oba symboly spoločne.

Zásnubný prsteň a promise ring sú oba symboly záväzkov a lásky, ale majú niektoré odlišnosti:

  • Zásnubný prsteň zvyčajne symbolizuje konkrétny záväzok k svadbe, zatiaľ čo promise ring predstavuje obecnejší sľub budúceho záväzku alebo oddanosti.
  • Zásnubné prstene sú často zdobené drahými kameňmi a majú výraznejší dizajn, zatiaľ čo promise prstene môžu byť jednoduchšie a menej zdobené.
  • Zásnubný prsteň sa zvyčajne dáva počas oficiálnej žiadosti o ruku, hoci sľubný prsteň môže byť darovaný kedykoľvek počas vzťahu ako symbol lásky a oddanosti.

Objímajúci sa pár so zásnubným prsteňom na ruke

 

Pamätajte, že najdôležitejšie je, že oba symboly majú hlboký význam pre vás a váš vzťah. Akýkoľvek prsteň vyberiete, by mal byť zrkadlom vašej lásky a záväzku k vašim partnerom.

V závere možno povedať, že promise rings prinášajú do sveta sľubov novú príležitosť. Sú to symboly lásky a záväzkov, ktoré sú flexibilné, cenovo dostupné a univerzálne prijateľné. Pre pár hľadajúcu alternatívu k tradičným zásnubným prsteňom predstavujú promise atraktívnu možnosť, ktorá môže doplniť ich vzťah a priniesť im radosť a šťastie do budúcnosti. Taktiež pre priateľstvo, alebo sľuby k sebe samým majú veľký význam pretože sú ich pripomienkami, ktoré máme stále na očiach.


13.05.2024


Ďalšie články