Náhrdelník zo zlata ako symbol vašej osobnostiNáhrdelník zo zlata ako symbol vašej osobnosti

Náhrdelník tvorí u mnohých žien aj mužov neoddeliteľnú súčasť ich outfitu. Je to doplnok, s ktorým sa zžívajú, ktorý ich charakterizuje a ktorý ich sprevádza pri bežnom živote aj počas výnimočných udalostí. Kým páni svoje zlaté retiazky a náhrdelníky s príveskami príliš nemenia, vo väčšine dámskych šperkovníc nájdeme hneď niekoľko kúskov tohto výnimočného šperku.

Prečo sú zlaté náhrdelníky tak obľúbené? Aké náhrdelníky sú aktuálne trendy? Sú náhrdelníky s perlami vhodné ako darček pre dámu v každom veku? Dozviete sa v tomto článku.

Náhrdelník ako darček?

Náhrdelník je skutočne skvelým darčekom. Ako pre ženu, tak aj pre muža.

Ak rozmýšľate nad kúpou zlatého náhrdelníka, vedzte, že kúpou kvalitného šperku nekupujete len darček, ale darujete investíciu, ktorú môžu dediť aj nasledovné generácie obdarovanej dámy či obdarovaného pána. Na jeho výbere si však dajte záležať!

Aby náhrdelník splnil účel, čo znamená, že poteší a nebude len odložený niekde na dne šperkovnice, musíte sa trafiť do vkusu a štýlu osoby, ktorej darček kupujete. Je pravdou, že trafiť správny pánsky náhrdelník môže byť náročnejšie. Ak ale zistíte, čo sa pánovi páči, určite vedľa nešliapnete. V kurze sú najmä pánske náhrdelníky s rôznymi príveskami v štýle „U.S.Army“ a náhrdelníky s menom či symbolom, ktorý pánovi bude pripomínať určitú životnú udalosť, prípadne konkrétnu osobu.

Nakoľko ženy si bez krásnej ozdoby krku či dekoltu svoj deň vedia predstaviť len ťažko, výrobcovia ponúkajú skutočne bohaté možnosti výberu. Dámske náhrdelníky sa vyrábajú zo žltého aj bieleho zlata, s kamienkami aj bez nich, s menom či pravou perlou. Zlatým náhrdelníkom spravíte radosť každej žene. Bez ohľadu na to, či ide o náhrdelník na bežné nosenie alebo o luxusný náhrdelník na špeciálne príležitosti.

 

 

zlate-nahrdelniky

Sú masívne náhrdelníky trendy?

Určiť v šperkoch, čo je alebo nie je trendy je náročné. Dovolíme si tvrdiť, že priam nemožné. A to z jedného dôvodu. Kvalitný šperk nezostarne. Áno, menia sa motívy, najmä v prípade príveskov, ale zlato ako materiál vyjadrovalo bohatstvo pred tisíc rokmi a je symbolom honosnosti aj dnes.

Masívne náhrdelníky majú medzi náhrdelníkmi samostatné postavenie. Väčšinou sú vyrobené z materiálov, ktoré nepatria medzi najdrahšie. Sú tak dostupnejšie a najmä, nosia sa ako doplnok ku konkrétnemu oblečeniu. To znamená, že žena, ktorá obľubuje masívne náhrdelníky, ich má pravdepodobne niekoľko a pravidelne ich strieda. Napriek tomu, že sú rozmerovo väčšie, môžu byť vkusné a elegantné. Sú často najvýraznejším prvkom outfitu.

Masívne náhrdelníky však nie sú doménou len bižutérií. Exkluzívne náhrdelníky s množstvom drahých kameňov zdobili významné osobnosti či panovníčky už v staroveku. Dnes ich možno vidieť na dámach počas najprominentnejších udalostí, plesov či recepcií. Sú to extrémne drahé šperky, ktoré si dámy na určité príležitosti často len požičiavajú v špecializovaných zlatníctvach.

masivny-diamantovy-nahrdelnik

Prečo jantárový náhrdelník?

Jantár je minerál, ktorého náleziská sú najmä na brehu Baltského mora. Obsahuje kyselinu jantárovú, ktorá sa používa v medicíne pri liečení mnohých ochorení. Predajcovia jantárových náhrdelníkov tvrdia, že sa táto kyselina uvoľňuje aj pri nosení jantárových šperkov následkom styku s ľudskou kožou. Otázkou však zostáva, či stačí teplota ľudskej kože na to, aby sa kyselina jantárová z povrchu jantára uvoľňovala. Dá sa veriť skôr tomu, že asi nie...

Mamičky zvyknú jantárové náhrdelníky kupovať detičkám, nakoľko majú pomáhať tlmiť bolesť pri prerezávaní zúbkov. Dospelým by zase mali jantárové šperky pomáhať napríklad pri bolestiach kĺbov. Či je to skutočne tak, necháme na vašom posúdení.

Faktom však je, že jantárové náhrdelníky sú krásnym doplnkom. Jantár môže mať viacero farieb, podľa toho, z akého stromu živica pochádza. Okrem klasických žltej, žltohnedej a hnedej, môže byť jantár aj čírej, červenej, kávovej či bielej farby. A ak natrafíte na jantár s maličkými pozostatkami hmyzu či častí rastliniek, máte naozaj netradičný kúsok.

zlaty-jantarovy-nahrdelnik

Perlové náhrdelníky pre dámu v každom veku

Ak ste si mysleli, že šperky s perlami sú vhodné len pre dámy v pokročilom veku, mýlili ste sa. Náhrdelníky s perlami sú symbolom elegancie, preto sa nádherne vynímajú na každej žene. Výborne sa hodia ako darček pre maturantku, ku promócii, k akýmkoľvek narodeninám alebo k určitej špeciálnej príležitosti, napríklad k účasti na plese či inom formálnom podujatí.

Perlové náhrdelníky sú vyrábané v rôznych farbách, preto, ak už dáma náhrdelník s perlami náhodou vlastní, nie je žiadny problém venovať jej ďalší, v inom farebnom prevedení. Buďte si istí, že jej vyčarí úsmev na tvári a svojmu okoliu ho s radosťou ukáže hneď pri prvej možnej príležitosti.

 

Tip pre Vás: Pri výbere zlatého náhrdelníka sa môžete, podobne ako pri náramkoch, náušniciach či prsteňoch, inšpirovať znameniami zverokruhu. Vyberte dámsky či pánsky náhrdelník s kamienkom, ktorý znameniu, v ktorom sú pán alebo dáma narodení, prináša šťastie. Napríklad ametyst Blížencom, topás Strelcom, zafír Pannám či smaragd Rakom.

 


25.07.2019


Ďalšie články