Kombinovanie zlata a striebra: Áno, alebo nie?Kombinovanie zlata a striebra: Áno, alebo nie?

 

 

Kombinácia týchto dvoch farebne odlišných kovov sa dlhý čas považovala za módny faux-pas. Bolo priam nemysliteľné spojiť ich do jedného šperku, nakoľko to pôsobilo gýčovým dojmom. Ako to však už býva zvykom, módni návrhári sa tejto príležitosti chytili, a premenili ju na výhodu. Posledné roky tak môžeme pozorovať obrovský nárast záujmu práve o kombinované šperky. Pre ich nosenie však existuje zopár pravidiel, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme.

Kombinovanie zlata a striebra

 

 

 

Biele zlato na výslní

 

Za svoju popularitu vďačí biele zlato najmä striebru, ktoré nahradilo vďaka rovnakému vzhľadu, no oveľa lepšej kvalite. Postupne sa začali vyrábať dvoj-kombinované šperky v dizajnoch, ktoré nepôsobili gýčovo, ale naopak, luxusne. Tie sa ako doplnky stali súčasťou najpopulárnejších modelov šiat na prehliadkach, a tak netrvalo dlho, kým dopyt po nich rapídne vzrástol. Šperkársky priemysel sa tak viac zameral na výrobu kombinovaných šperkov, a v súčasnosti čoraz častejšie pozorujeme aj troj-kombináciu s ružovým zlatom.

Súprava z bieleho zlata s briliantmi

 

Kúzlo vrstvenia

 

Pri nosení farebnej dvoj-kombinácie je dôležité najmä správne vrstvenie. Spájať by ste mali šperky v rovnakej hrúbke, aby bolo rozloženie farieb rovnomerné. Nesmiete pritom zabúdať ani na rovnaký, alebo aspoň podobný dizajn. Náhrdelník v modernom štýle – bez ohľadu na jeho farbu – nebude vyzerať dobre s dekoratívnymi umeleckými náušnicami, a to aj napriek tomu, že sa ich farba bude zhodovať. Zvoľte preto napríklad vrstvenie viacerých náhrdelníkov, ktoré necháte vyniknúť tak, že k ním dopasujete čo najjednoduchšie náušnice. Viac o vrstvení šperkov sa dočítate tu.

 

 

 

Srdiečkový náhrdelník z kombinovaného zlata

Hlavne elegantne

 

Ešte predtým, ako začnete premýšľať nad vhodnou kombináciou šperkov zo žltého a bieleho kovu si premyslite, či tento štýl zodpovedá oblečeniu a príležitosti, na ktorú sa chystáte. Ide o základné pravidlo kombinovania šperkov, ako aj prvý krok k úspechu.

Pokiaľ šperk nie je sám o sebe dvojfarebný, ale chcete si takýto štýl vytvoriť sama, nezabúdajte na minimalizmus. Ten je momentálne v kurze, a perfektne sa hodí k voľnočasovým outfitom, či na každodenné nosenie do práce. Opäť však treba dávať pozor na charakter povolania.

Ak si nie ste kombinovaním jednotlivých šperkov istá, skvelou voľbou potom bude šperk, ktorý bol zámerne vytvorený z kombinácie kovov rôznych farieb. Takéto šperky nachádzame už nielen v kombinácii žltého zlata s bielym, ale aj v striebre s jeho pozlátenou verziou. Zo širokej ponuky si vyberú milovníčky oboch kovov, i keď zlato je vďaka svojej trvácnosti vhodnejšou voľbou. Pozrite si tiež našu ponuku kombinovaných náhrdelníkov, vďaka ktorým posuniete svoj štýl na inú úroveň.

 
Náhrdelník s príveskom z kombinovaného zlata

Zásnuby a obrúčky

 

Kombinovanie farebných kovov sa dostalo aj do sveta obrúčok, a za posledné roky pozorujeme zvýšený záujem práve o takéto modely. Ide o jediný šperk, ktorý budete nosiť celý život, a tak je dvoj-kombinácia mimoriadne vhodnou voľbou. Fantázii sa medze nekladú, a bez ohľadu na to, či je váš zásnubný prsteň z bieleho, či žltého zlata, dvoj-kombinácia k nemu vždy dokonale zapasuje.

Hoci je vhodnejšie kombinovanie šperkov v rovnakom kove, ani kombinácia zlata a striebra nemusí byť vždy najhorším riešením. Dôležitý je najmä dizajn a originalita, ktoré spolu vytvoria jedinečný štýl. Je už len na vás, ktorú farbu kovu necháte vyniknúť viac, s dvoj-kombináciou to budete mať vždy vyhraté.

 

Obrúčky z kombinovaného zlata

 


23.07.2018


Ďalšie články