Čo o žene prezradia šperky?Čo o žene prezradia šperky?

Každá z nás má na nosenie šperkov odlišný pohľad. Čo sa páči jednej, sa inej dáme môže zdať príliš výrazné, či naopak, nudné. Šancu na prvý dojem však máme iba jednu, a preto by sme si mali dávať v určitých situáciách obzvlášť pozor. Platí to napríklad pri pracovnom pohovore, na ktorom chceme urobiť ten najlepší dojem, a tak sa niekedy môže stať, že to nechtiac prestrelíme. Šperky sú však našou prirodzenou súčasťou, a tak či chceme, alebo nie, vypovedajú o našej osobnosti viac, než si myslíme. Prečo si podvedome vyberáme konkrétny typ šperkov, a čo nám tieto iskrivé doplnky hovoria o ľuďoch, ktorých stretávame každý deň v práci, kaviarni, či na ulici?

 

Femme Fatale

 

Osoby nosiace neformálne šperky, akými sú napríklad veľké kruhové náušnice, výrazné a lesklé náhrdelníky, či extravagantné náramky, sú prevažne aktívne, energické a mimoriadne spoločenské. Na takéto dámy je vždy sústredená všetka pozornosť, a preto ich nikdy nenájdete samé, ale naopak, v spoločnosti veľkej skupiny priateľov. Vďaka svojej úprimnej a otvorenej osobnosti priťahujú pozornosť všetkých naokolo.

 

 

Krehká a elegantná

 

Jemné a nenápadné šperky, pozostávajúce najmä z drobných perál, si najčastejšie vyberajú dámy verné tradíciám a rodinným hodnotám. Tie uprednostňujú najmä pokoj a ticho, svoj voľný čas venujú najbližším priateľom a rodine. Rovnako ako ich šperky, tak aj oblečenie, či nábytok odráža ich vkus, a preto u nich nájdete len klasické zariadenie, ktoré im prináša vytúženú pohodu.

 

 

Najlepšie z najlepších

 

Dokonalé kolekcie šperkov, pri ktorých sa kladie dôraz najmä na detail, vypovedá to isté aj o jeho nositeľke. Je ambiciózna, a nikdy sa neuspokojí s priemerom. Za každých okolností musí byť na prvom mieste, a mať vždy všetko dokonale zorganizované. Rovnaký je preto aj ich šatník – športové kúsky u nich nájdete len zriedkakedy, no aj tie bývajú zladené od hlavy po päty. Tieto dámy zastávajú skôr konzervatívnejšie názory, no sú skvelými vodcovskými typmi.

 

 

Farebnosť na prvom mieste

 

Dámy, ktoré ako prvé upútajú farebné kamene – či už ide o zirkóny, alebo drahokamy, sa vyznačujú obrovskou kreativitou. Sú rodenými optimistkami, a dokážu podať pomocnú ruku komukoľvek bez toho, aby za to niečo očakávali. Práve preto sú obľúbenými kamarátkami. Milujú poriadok, a snažia sa ho naučiť aj všetkých naokolo.

 

 

Vlastné trendy

 

Osoby, ktoré si vytvárajú vlastný štýl, a neboja sa ho prezentovať sú mimoriadne nezávislé a silné osobnosti. Zvyknú kombinovať rôzne expresívne šperky, ktoré zdanlivo nemajú nič spoločné. Prsteň s farebným kameňom od starej mamy s retiazkovými náušnicami podľa najnovších trendov? Prečo nie?! Určite Vás preto neprekvapí, že tieto dámy majú obrovskú predstavivosť a umelecké nadanie. Celý ich outfit je vyjadrením momentálnej nálady.

 


02.07.2018 |


Ďalšie články